ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button
21.08.2018

Piesakies - jaunais mācību gads LVM ekoprogrammā "Cūkmena detektīvi" ir klāt!

Kā katru gadu Cūkmens aicina talkā 5 - 7 gadus jaunos ķiparus - atklāt meža netīros noslēpumus un tīru mežu nozīmi LVM ekoprogrammā "Cūkmena detektīvi". Ekoprogrammai var pieteikties mācību gada sākumā līdz 20. septembrim, aizpildot PIETEIKUMA ANKETU. Pirmie 100 bērnudārzi, kas piesakās, saņem Slepeno maisu no AS "Latvijas valsts meži" ar papildus mācību materiāliem. Ikviens bērnudārzs var apgūt programmu arī patstāvīgi bez pieteikšanās.

cukmens

Meža piesārņojuma problēma joprojām ir aktuāla. Lai to risinātu, AS “Latvijas valsts meži” turpina arī šogad īstenot 2005. gadā sākto sociālo kampaņu “Nemēslo mežā!” kuras galvenais varonis ir Cūkmens. Sadarbībā ar Latvijas Vides aizsardzības fondu šajā rudenī jau piekto gadu pēc kārtas Latvijas bērnudārziem ir iespēja īstenot LVM ekoprogrammu “Cūkmena detektīvi”, kuras ietvaros bērni kopā ar Cūkmenu apgūst labās un sliktās lietas mežā. Katru gadu programmā piedalās vairāk nekā 100 pirmsskolas izglītības iestādes.

Ekoprogrammas "Cūkmena detektīvi" pamatā ir četras tēmas, kurās ar rotaļu, dejas un dziesmas, pasaku, dažādu vizualizāciju – Cūkmena lelles un citu materiālu palīdzību, bērni veic noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus, vērtējot labo un slikto mežā.  Otrajā mācību gadā bērni aktīvi apgūst meža pareizas uzvedības pamatprincipus un dodas pārgājienos, kuru laikā tiek izmantotas un attīstītas visas maņas. Katra tēma veidota, ievērojot principu – Redzi, Dzirdi, Klausies, Dari, vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās.

Visa informācija par programmu un nolikums atrodams šeit.