close button
22.08.2022

Zaļā gaisma jaunajam mācību gadam ekoprogrammā "Cūkmena detektīvi"

Cukmens 5943

Sveiciens visiem!

Esmu tikko atgriezies no ikdienas apgaitas, kuras laikā nupat pārliecinājos, ka meži vēl joprogām nav pilnībā tīri no atkritumiem! Tāpēc arī šogad bērnudārzus aicinu piedalīties ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi”, lai kopīgiem spēkiem izzinātu meža netīros noslēpumus un gādātu, lai Latvijā augtu tīru mežu mīloši bērni! Pirmie 100 dārziņi, kas būs pieteikušies ekoprogrammai “Cūkmena detektīvi” līdz 22. septembrim, saņems papildus mācību materiālus! Pieteikšanās, nolikums un nepieciešamie mateirāli pieejami sadaļā Cūkmena detektīvi.

Lai kļūtu par īstu detektīvu un Cūkmena sabiedroto, arī 2022./2023. mācību gadā ekoprogrammas ietvaros bērni apgūs četras galvenās tēmas: meža netīrie noslēpumi, Cūkmenam pa pēdām, mežs rotaļlietu kastē un audzēsim skābekli. Tie bērni, kas darbosies jau otro gadu, varēs doties piedzīvojumos dabā visos gadalaikos. Visaktīvākos bērnudārzus mācību gada nogalē apciemos pats populārais Latvijas dabas draugs – Cūkmens.

Ekoprogramma "Cūkmena detektīvi" paredzēta 5 līdz 7 gadus veciem bērniem. Tās pamatā ir četras tēmas, kurās ar rotaļu, dejas un dziesmas, pasaku, dažādu vizualizāciju, bērni veic noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus, vērtējot labo un slikto mežā.  Katra tēma veidota, ievērojot principu – redzi, dzirdi, klausies, dari, vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās.

Programmu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.