close button
30.06.2023

Šogad mežu izzinājuši 8600 "Cūkmena detektīvi"

IMG 0670

Ik gadu pieaug to skolēnu un skolotāju skaits, kas mācību procesu labprāt izvēlas aizvadīt veselīgākajā un zaļākajā mācību klasē –  mežā. Šo mērķi piepildīt palīdz AS "Latvijas valsts meži" (LVM), piedāvājot gan  klātienes vides izglītības nodarbības valsts mežos kopā ar LVM speciālistiem, gan īstenojot vides izglītības programmas skolās sadarbībā ar pedagogiem.

Pirmsskolas sadarbībā ar Latvijas Vides aizsardzības fondu tiek aicinātas piedalīties ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi”, izzinot atkritumu problēmu mežā, kā arī iepazīstot dabu ar visām maņām. Vides izglītības programmas vēstnesis Cūkmens šogad kļuvis par gaidītu viesi gandrīz 300 bērnudārzos, apmeklējot 8600 bērnu. Tā ir vairāk nekā trešā daļa visu LVM vides izglītības programmās iesaistīto dalībnieku. 

"Katru gadu kļūstu arvien pārliecinātāks, ka mūsu mežu tīrā nākotne ir drošās rokās. Aizbraucot uz bērnudārziem, kā arī apmeklējot dažādus pasākumus, satieku dažādu vecumu detektīvus, kuri stāsta, kā palīdzējuši sakopt tuvējos mežus vai aizrādījuši kādam mēslotājam. Pagaidām savu mācību darbu esam veikuši pietiekami labi un droši varu doties pildīt ikgadējos vasaras pienākumus, apmeklējot Latvijas Bērnu Fonda nometnes, kā arī citus ne mazāk interesantus pasākumus, par kuriem vairāk uzzināsiet manā Facebook lapā," stāsta Latvijas lielākais tīro mežu aizstāvis Cūkmens.

Ekoprogramma "Cūkmena detektīvi" paredzēta 5 līdz 7 gadus veciem bērniem. Tās pamatā ir četras tēmas, kurās ar rotaļu, dejas un dziesmas, pasaku, dažādu vizualizāciju, bērni veic noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus, vērtējot labo un slikto mežā.  Katra tēma veidota, ievērojot principu – redzi, dzirdi, klausies, dari, vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās.