close button
18.08.2023

Laiks kļūt par "Cūkmena detektīviem"! (papildināts)

IMG 0720

Jau 16. gadu Cūkmens ir gatavs izglītot bērnus par tīru mežu nozīmi! Tāpēc arī AS “Latvijas valsts meži” kopā ar Cūkmenu izsludina pieteikšanos jaunā mācību gada bērnudārzu ekoprogrammai "Cūkmena detektīvi". Šogad bērni varēs iepazīt ne vien pašu tīro mežu aizstāvi un Zeķīti, bet arī viņu jauno draugu – Zaķi Bērziņu!

Pirmie 100 dārziņi, kas būs pieteikušies ekoprogrammai “Cūkmena detektīvi” līdz 21. septembrim, saņems oktobrī papildus mācību materiālus! Ar to sarakstu var iepazīties šeit. Pieteikšanās anketa un visa nepieciešamā informācija atrodama sadaļā "Cūkmena detektīvi".

Lai kļūtu par īstu detektīvu un Cūkmena sabiedroto, arī 2023./2024. mācību gadā ekoprogrammas ietvaros bērni apgūs četras galvenās tēmas: "Meža netīrie noslēpumi", "Cūkmenam pa pēdām", "Mežs rotaļlietu kastē" un "Audzēsim skābekli!". Bērnudārzu grupas, kas darbosies jau otro gadu, varēs doties piedzīvojumos dabā visos gadalaikos. Visaktīvākos bērnudārzus mācību gada nogalē apciemos pats populārais Latvijas dabas draugs – Cūkmens. Sīkāk par Cūkmena apmeklējumu bērnudārzos lasiet programmas nolikumā.

Ekoprogramma "Cūkmena detektīvi" paredzēta 5 līdz 7 gadus veciem bērniem. Tās pamatā ir četras tēmas, kurās ar rotaļu, dejas un dziesmas, pasaku, dažādu vizualizāciju, bērni veic noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus, vērtējot labo un slikto mežā.  Katra tēma veidota, ievērojot principu – redzi, dzirdi, klausies, dari, vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās.

Programmu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

 lvaf logo