ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button

Rīgas 11. PII

ar slepeno maisu

Sveiks, Cūkmen!

Šeit Tev savu ziņu gribam nodot, mēs Rīgas 11. pirmsskolas izglītības iestādes 6. grupiņas draugi.  Arī mēs kā vairums citi mūsu draugi no citām pirmsskolas iestādes grupiņām esam saņēmuši tavu slepeno maisu ar daudz gudrībām.

Esam izgājuši cauri "Meža netīrajiem noslēpumiem", kā arī "Cūkmenam pa pēdām". Kopā ar vecākiem bērniem savā brīvlaikā, saulainās dienās bija mājas uzdevums doties pastaigās. Dažas pastaigas bērniem un viņu vecākiem sabojāja skati, kur viņi redzēja, ka ir piemēslotas viņu mīļākās atpūtas vietas un ceļš no pirmsskolas iestādes līdz mājām. Mūsu 6. grupiņas bērni ar vecākiem to visu fiksēja ar foto un uzrakstīja kurā Latvijas vietā, tad tādas nekārtības atrodas. Protams, ka nekārtību mēs 6. grupas bērni neatstājām un visu savācām, bet pašus Cūkmenus mēs neieraudzījām. Ierodoties dārziņā  6. grupas čaklākie bērni pastāstīja kā viņiem veicās pildot, mājas uzdevumu. 

bernu darbizino berni

Lūk, šeit var aplūkot, bērnu darbus kopā ar vecākiem dabā. Čakli prezentējam mājas darbu ko kopā paveicām ar vecākiem.

atkritumu vaksana

Apzinīgākie bērni jau paši pirmie veica uzdevumu un pastāstīja par to arī grupiņas draugiem.

 

1

Sveiks, Cūkmen!

Šeit tev ziņu sūtam mēs, Rīgas 11. pirmsskolas izglītības 6. grupas bērni ar audzinātāju Dairu. Mums bija patiess prieks piedalīties pēc gada pārtraukuma tavā  AS "Latvijas valsts meži" ekoprogrammā "Cūkmena detektīvi". 

2

Esam apguvuši visas 4 tēmas un vēlamies ar tām padalīties ar tevi un pārējiem mūsu draugiem, kas piedalās šajā programmā pirmsskolām. Bērniem ļoti interesanti bija pašiem izveidot papīru un uz tā arī rakstīt.

3

Mēs esam lieli bērni un šogad cītīgi mācījāmies burtus izmantojot materiālus, kas pieejami dabā.

4

Mūsu Rīgas 11. pirmsskolas izglītības iestādē bija pasākums, kurā katrai grupai bija jāizveido no dabas materiāliem sava mandala. Mūsu Cūkmena detektīviem no 6. grupas šis darbiņš ļoti patika, jo katrs varēja atnest tādu meža velti ko viņš grib un pielikt savu mazo rociņu mandalas tapšanā.

5

6

Bērni kopā ar vecākiem arī izpētīja kā no mazas sēkliņas izaug liels koks. Detektīvi izpētīja kartītes "No sēkliņas līdz koka rotaļlietai".

Mājās detektīviem bija uzdevums pašiem izgatavot kādu koka rotaļlietu, kas būtu noderīga ikdienā.

Aktīvi un radoši pie šīs pasakas pieķērās Anna Lejiņa kopā ar ģimeni. Otrā aktīvā Cūkmena detektīve  pie 3. tēmas par "Mežs rotaļlietu kastē" bija Rēzija kopā ar mammu Ritu un brāli Rodrigo. Dārta Līna kopā ar vecākiem izpētīja kā izaug liels koks un ko no tā var izveidot. Viņa ar mammas palīdzību izveidoja no otrreiz pārstrādājama papīra savu vārdu kā arī izkrāsoja košās pavasara krāsās. Ralfs izdomāja, ka viņš izveidos no koka lellēm gultu.

Bet Kristaps ir viens no Cūkmenu detektīvu kārtīgākiem darba darītājiem. Viņš Cūkmenu uzticētos darbus izdara ar ļoti lielu rūpību, protams, palīgā ņemot savu mammu un tēti.

Luīze ar mammu sameklēja visas lietas, priekšmetus, kas bija veidotas no koka. Beigās sanāca, ka ļoti daudz lietu var uztaisīt no koka.

8

7

9

Sakarā ar šī brīža situāciju kopā ar bērniem izdomājām aktivitāti dabā - mežā, pie jūras, laukos. Detektīviem bija jāizveido sava vārda pirmais burts un tālāk saliekot izveidojām paši savu dabas alfabētu no dabas materiāliem.

Cūkmena detektīvi no Rīgas 11. PII 6. grupas un audzinātāja novēl visiem veselību un daudz, daudz atpūsties dabā, tad arī tā veselība būs stipra! Bet neaizmirstiet savākt aiz sevis atkritumus citādi par CŪKU pārvērtīsies, ruk, ruk!