ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button

Daugavpils 26.PII Cūkmena detektīvu pēdās

1 kopbilde Daugavpils pilsētas 26. pirmsskolas izglītības iestāde "Zīļuks" vecākās grupas "Cālītis" bērni turpina iet Cūkmena detektīvu pēdās. Jau otro gadu iestādes audzēkņi iepazīst metodiskos materiālus, kurus piedāvā Cūkmens, kaut tikai šogad esam saņēmuši Slepeno maisu.

5 koka rotallietas

Uz doto brīdi bērni kopā ar skolotājām Jekaterīnu Avotiņu un Tatjanu Šverņiku apgūst 3 tēmu "Mežs rotaļlietu kastē", kas ir ļoti vienreizējs, bērnu rociņām patīkams materiāls, jo varam lepoties ar to, ka grupiņā bērni bieži izmanto spēles no koka.

6 koka

Pedagogi ir pagatavojuši daudz un dažādas spēles:  lai iepazītu Latviju, pasakas apspēlētu, didaktiskās galda spēles, kas attīsta fantāziju, redzes atmiņu. Vienmēr tiek pārrunāts, kā aug koks, kā jāsaudzē un jāsargā mežs un tā bagātības, kā ir jālepojas ar Latvijas dabas skaistumu un jābūt lepniem par saviem darbiem.

2 mezaa

Novembrī Ekoskolu rīcības dienu ietvaros bērni devās uz mūsu pilsētas Stropu mežu, lai novērstu cūcības tajā, viņi kopīgi izvietoja brīdinājuma zīmes, lai tiktu saudzēta daba.

3 deja

Esam iemācījušies Cūkmena dejas soļus.

4 pie ezera

Kādā no rudens saulainajām dienām bērni devās aplūkot Gubiščes ezera apkārtni, kur arī izvietoja zīmes.


Daugavpils pilsētas 26. pirmsskolas izglītības iestādes "Zīļuks" Cūkmena detektīvu pavasara pārsteigumu pilnais pārgājiens uz Stropu mežu.

Pavasaris1

Vēlamies padalīties ar iespaidiem, kas bērnus sajūsmināja pārgājienā uz mežu pavasarī. Pavasaris2

Skolotāja T. Šverņika, kas bija saplānojusi organizēt dažādas aktivitātes necerēja uz to, ka bērniem mežs dāvās pats tik daudz ko pavērot, atrast un saskatīt pēc ziemas perioda.

Pavasaris4

Bija arī nelielas cūcības mežā, bet bērni bija gatavi tās novērst, pie tam atkal izvietoja brīdinājuma zīmes, saudzēt dabu. Bērni redzēja vētras nolauztu priedi, vēroja priežu pumpurus, sūnas, kas bija apaugušas uz koku stumbriem, līksmoja par pavasara ziediņiem,

Pavasaris3

pētīja nogāzta koka saknes tuvplānā, kaut ko tādu bieži negadās aplūkot!

Pavasaris5

Kaut kas dīvains bija noticis ar vienu koku, tam bija visa miza atkritusi, bet šeit arī skolotāja prata pastāstīt, ka koks esot bijis slims ar tajā mītošiem kokgraužiem, kas mizu sabojāja. Nu bērniem bija viss skaidrs.

Pavasaris6

Bet tad, visiem par pārsteigumu, ieradās Cūkmens- par kuru veicīgi pārvērtās pati skolotāja, ar kuru kopīgi nodejoja deju, pārrunāja paveikto un tad visi nedaudz noguruši devās atpakaļ uz iestādi.

Pavasaris7

Vēlāk zīmēja zīmējumus, spēlēja viktorīnu par iegūtajām zināšanām un redzēto.

Pavasaris9

Jāpiebilst, vēl priecīgāk bija, kad Cūkmens ieradās mūsu iestādē un pasniedza bērniem diplomus, kurus mēs godam nopelnījām. Nākošajā gadā jau cita grupiņa cer kļūt par Cūkmena detektīviem.

Mēs par zaļu, tīru un sakoptu Latviju!

Informāciju sagatavoja: Daugavpils pilsētas 26. pirmsskolas izglītības iestādes "Zīļuks" vadītājas vietniece izglītības jomā, ekodarba koordinatore Ilze Zīle

 

 

a

Sveiciens no Daugavpils 26. PII "Varavīksnes" grupiņas detektīviem!

Tiek noskaidrots, kam ir jāatrodas mežā un kam tur nav vietas.

b

Pārgājiens uz mežu bija ļoti interesants, tur bērni pētīja, izzināja un pat dejoja Cūkmena deju.

c

gg

i

Cik ļoti patīk spēlēt "Meža detektīvu" galda spēli, kuras laikā vēl un vēl pārrunā par tīrajiem un netīrajiem darbiem mežā.

j

Klau, arī citās grāmatās tik daudz interesanta ir rakstīts par meža dzīvi.

Ar Cūkmena detektīvu metodiskajiem materiāliem bērnus iepazīstināja Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādes pirmsskolas skolotājas Irīna Jedigareva un Aļona Siļivanova

 

 

1

Jaunākās ziņas no Daugavpils čaklo "Zīļuku" saimes!

Grupiņas "Varavīksne" bērni kopā ar skolotājām ir paveikuši vēl daudz zaļo darbiņu un vēlas par to pastāstīt...

Rudenī vāktās zīles bērni sēj podiņā un visu ziemu cītīgi par tām rūpējas.

2

Rīcība - zibakcija garāmgājējiem "Iestādi zīli, lai izaug ozols" un dāvanā maisiņš ar zīlēm!

3

Turpinot iepazīt mežu, izveidojām paši savu grāmatu par mežu. Tajā ir, ko pētīt, salīdzināt, spēlēt spēles un veikt kādu uzdevumu.

4

Atceramies, kādi augi aug mežā!

5

Ar lupu tuvāk papētīt, kāda tā miza ir?

6

Labi jāpadomā - kā ir jāuzvedas, mežā vai dabā esot?

7

Jā, cik daudz iemītniekiem koks ir mājas!

8

Cik daudz dažādi ir koki, kādas tiem lapas un sēklas!

9

Paldies mežam par tik neparastām koka spēlēm...

10

Pārgājiens uz parku pie Gubiščes ezera.

11

Neparasts skudru pūznis uz veca celma.

12

Noskaidrojam, kas ir ezera apkaimes iemītnieki!

13

Lūk, cik diži pīļu saime peld!

14

Augi ezera apkārtnē...

Paveiktajos darbiņos iesaistījās skolotāja Irīna Jedigareva un Aļona Siļivanova ar saviem zinātkārajiem "Varavīksnes" bērniem. Informāciju apkopoja Ilze Zīle :)

 

 

 

1

Daugavpils pilsētas 26. pirmsskolas izglītības iestādes grupiņas „Ozoliņš” bērni jau labi iejutušies Cūkmena detektīvu lomā, turpina iepazīt mežu: dzīvniekus, to īpatnības un dzīvesveidu, augus. Tomēr pats galvenais bērnu mērķis ir izzināt meža netīros noslēpumus.

2

3

Visi ir nolēmuši iestādīt kļavas, bet sākumā studē, kā koki aug.

4

5

Re cik daudz koka rotaļlietu ir grupiņā, visas tiek saudzētas, lai varētu spēlēties līdz skolai.