close button

Čaklie detektīvi no Salaspils PII "Jāņtārpiņš"

1

Sveiks, Cūkmen!
Raksta Tev Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza "Jāņtārpiņš" mazās "bitītes". Esam uzsākuši dalību tavā projektā. Esam saņēmuši tavu sūtījumu un nu sākam to pētīt un ar to darboties.

2Noskatījāmies videomateriālu "Cūkmena leģenda" un arī devām zvērestu nemēslot dabā, saudzēt to. Savu zvērestu apliecinājām ar saviem parakstiem.

3

Septembrī tiešsaistē noskatījāmies un piedalījāmies Getliņi EKO ekskursijā "Atkritumu šķirošana". Sapratām, cik svarīgi ir ikdienā šķirot atkritumus. Arī grupā ieviesām makulatūras kasti, lai vāktu makulatūru.4Ārā pētījām kokus, izrunājām, kāpēc tie mums nepieciešami. Saskaitījām tos un no to lapām viedojām dažādas kolāžas.

5

Kā redzi, visvairāk mums ir liepu un bērzu, bet mums nav neviena ozola. Vēl mums ir 3 pīlādži, kuri šogad mūs priecē ar skaistām ogām.

6Darbojāmies arī ar tavām spēlēm, lasījām tavu grāmatu. Mums ļoti patīk "Meža burtotava" un mācījāmies "Cūkmena himnu".

 

1

Sveiks, Cūkmen!
Raksta Tev Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza "Jāņtārpiņš" mazie detektīvi. Oktobris mums bija gana ražīgs mēnesis! Daudz darba padarījām!

2Lasījām un klausījāmies tavu pasaku "Pasaka par vāverēnu Lullīti un melnajiem maisiem". Pasaku pārrunājām un uzzīmējām to.

3

Noskaidrojām, kas ir draza, kā tā nokļūst mežā.

4

Mēs noklausījāmies arī tavu videopasaku “Pasaka par Lietaskoku un Vietaskoku”. Tad devāmies ārā un atkal pētījām kokus, kuri aug mūsu dārziņā teritorijā.

5

Mēs tos zīmējām, analizējām, kāpēc tie nepieciešami, kā arī mērījām ar nosacītiem mēriem – plauksta, sprīdis, pēda.

6

Daudz un dažādus radošos darbiņus veidojām no koku lapām. Skaists mums izdevās ābols, kuru izveidojām no skaistām, krāsainām koku lapām.

7

Izveidojām arī skaistu kolāžu, izkārtojot koku lapas uz pārtikas plēves.

 

 

1

Sveiks, Cūkmen!
Tev raksta Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza "Jāņārpiņš" mazie detektīvi.
Mēs čakli turpinām darboties tavā projektā un mācāmies saudzēt dabu. Zini, pavisam
nesen mēs tiešsaistes pasākumā satikāmies ar tavu draudzeni – skudru Urdu. Kopā ar skudru
Urdu mēs noskaidrojām, kas notiek Daibes poligonā un mācījāmies organizēt pikniku dabai
draudzīgi: balonu vietā mācījāmies veidot un izmantot virtenes no auduma. Tās tagad varēs
izmantot vairākkārt, tādējādi darot mazāku postu dabai.

2

Mēs noskatījāmies tavu mācību video "No sēkliņas līdz rotaļllietai", stāstījām, kādas
koka lietas un rotaļlietas ir mūsu mājas. Mēs arī zīmējām, kādas koka rotaļllietas mēs izveidotu
kopā ar rūķu meistaru.

3Ar lielu interesi darbojamies ar tavu spēli "Kokmīļu galda spēle". Mums ļoti patīk
meklēt un salīdzināt kokus un to lapas, bet ar vēl lielāku interesi plakātā mēs meklējam un
stāstām, kādas lietas var pagatavot no katra koka. No šī plakāta mēs uzzinājām, ka no koka
veido arī mūzikas instrumentus.

Lai tev jauks Latvijas svētku mēnesis,
Salaspils 1. pirmsskolas mazie detektīvi, skolotājas Mārīte un Vija

 

 

1

Sveiks, Cūkmen!
Tev raksta Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza "Jāņārpiņš" mazie detektīvi.
Decembra sākums pie mums bija auksts un sniegains. Sniegs mums ļoti patīk. Mums patīk pikoties ar to, būvēt sniegavīrus un bradāt pa kupenām.

2

Devāmies arī meklēt dziļāko kupenu mūzu dārziņa teritorijā. Kupenu dziļumu mērījām ar garo kartona rulli.

3

Mēs noskatījāmies Tavu mācību video "Labās un sliktās pēdas dabā". Iedvesmojušies no tā, mēs atkal devāmies uz tuvāko nelielo parku, lai noskaidrotu, kādas pēdas ir tur. Labo pēdu mēs tur atradām vairāk nekā slikto – skujiņas, kāda koka lapa, smiltis u.c. Redzējām arī dažas sliktās pēdas (salvetes, konfekšu papīrs u.c.), taču mēs domājam, ka tos no miskastēm izpūta vējš, jo vējš tajā dienā bija brrr, ļoti auksts.

4

Mēs pārrunājām arī Tavus meža noteikumus. Izrunājām, kuri noteikumi un kāpēc mežā ir jāievēro, kā arī izdomājām arī savus noteikumus, ko var darīt mežā – lasīt grāmatu, braukt ar riteni, lasīt sēnes u.c.

5

Mēs noskatījāmies Tavu video "Pētām mežu kā skābekļa rūpnīcu", vēlreiz pārrunājām, kāpēc koki mums ir svarīgi, atcerējāmies koku nosaukumus, kuri aug mūsu dārziņa teritorijā un izveidojām galda spēli "Atmiņas spēle-koki". To mēs sūtīsim cita dārziņa bērniem kā Ziemassvētku dāvanu.

6

Lai Tev skaists, tīrs un mierpilns Ziemassvētku skaistais laiks,
Salaspils 1. pirmsskolas mazie detektīvi, skolotājas Mārīte un Vija

 

 

1

Sveiks, Cūkmen!
Tev raksta Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza "Jāņārpiņš" mazie detektīvi.
Janvāri iesākām darbojoties ar Taviem materiāliem un izzinot "Lietas, kuras jāņem uz mežu" un "Dabas muzikanti". Aizpildījām Tavas darba lapas un, protams, papildinājām ar savām idejām. Mūsuprāt, uz mežu līdzi var ņemt arī telti, grāmatu, paklājiņu, lai var vingrot, u.c. lietas.

2

3

Šīs virtenes veidošana ļāva mums vēlreiz pārrunāt par katra gadalaika devumu, par katra gadalaika bagātību.

Noskatoties Tavu mācību video "Dodamies ārā, lai noskaidrotu, kādi meža iemītnieki esam", mēs mēģinājām iztēloties, kādi meža iemītnieki esam mēs katrā no gadalaikiem. Mēs esam gan rudās lapsas, gan pelēkie mākoņi, gan zibens, gan sarkanās jāņogas un dzeltenās bērza lapas un vēl, un vēl, un vēl.

4

Tad mēs ļāvāmies pārdomām, cik daudz plastmasas maisiņu izmantojam ikdienā un cik ļoti tie mums ir nepieciešami. Nemaz daudz mums nesanāca, jo ļoti daudziem bērniem ikdienā, gan ejot uz dārziņu, gan arī uz veikalu, līdzi ir mugursoma vai auduma maisiņš/somiņa. Tomēr drošībai mēs katrs izveidojām savu papīra maisiņu ar savu dizainu "Gadalaiki", tādējādi pārdomājot un attēlojot savu katra gadalaika jaukāko aktivitāti. Tagad katram ir dabai draudzīgs maisiņš, kuru varam lietot pēc nepieciešamības.

5

Mums visiem ziemā ļoti patīk veidot sniegavīru. Bet katram ir savs "Sapņu sniegavīrs". To arī katrs veidojām, izmantojot dažādas otrreiz lietojamās lietas – putuplasta gabaliņi, kartona rullīši, auduma atgriezumi, podziņas u.c.

Lai skaista ziema,
Salaspils 1. pirmsskolas mazie detektīvi, skolotājas Mārīte un Vija

 

 

 

 

 

1

Sveiks, Cūkmen!
Tev raksta Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza "Jāņtārpiņš" mazie detektīvi.
Ar lielu interesi skatījāmies tavu pasaku "Meža draugi", uzzinot, kas ir veselīgs mežs un, kas tajā atrodas. Ne mazāk svarīga šajā pasakā ir arī draugu loma.

2

Mēs pārrunājām, kā mēs varam draudzēties ar mežu. Un – cik ļoti mežs draudzējas ar mums! Tad nu ķēramies pie darba un kopīgi pagatavojām galda spēli "Tīrs mežs". Spēles doma ir, ka bērni dodas pastaigāties pa mežu un nonāk ciemos pie Cūkmena. Ejot pa mežu bērni redz un sajūt daudz jaukas lietas – dažādus kukaiņus, vēju, sniegu, lietu, ogas utt. Tagad šo špēli mēs lietojam ikdienā, vēlreiz pārliecinoties, cik liels draugs mums ir mežs.

3

Noskatījāmies ar tavu mācību video "Rotaļājamies, laižot gaisā skābekli" un pārrunājam to. Arī paši devāmies laukā, lai šo rotaļu izspēlētu, tādējādi saprastu skābekļa un koku saderību.

4

Ārā iestādes teritorijām meklējām un savās darba lapās atzīmējām, kādu dzīvnieku pēdas esam
atraduši. Mēs atradām kaķu, dažādu putnu pēdas, kā arī, protams, cilvēku pēdas. Salīdzinājām dažādas
pēdas, mērījām tās.
Februārī jutām līdzi mūsu sportistiem Ziemas Olimpiskajās spēlēs un veidojām savu mīļāko
ziemas sporta veidu. Savā radošajā darbā izmantojām dažādas otrreiz lietojamās lietās – putuplasta
gabaliņus, papīra atgriežumus, kartona rullīšus u.c.

Un nu gaidām pavasari! Ar jaunām idejām un jauniem darbiem!

Lai skaists pavasara gaidīšanas laiks,
Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza "Jāņtārpiņš" "Bitīšu" grupas mazie detektīvi,
skolotājas Mārīte un Vija

 

 

 

 

 

1

 

Sveiks, Cūkmen!

Tev raksta Salaspils 1. Pirmsskolas bērnudārza "Jāņtārpiņs" čaklie detektīvi. Stāstīsim Tev par mūsu darbiņiem.

Mēs darbojāmies uzlīmju konkursā "Skābeklis" – noskatījāmies un noklausījāmies I. Ziedoņa pasaku "Zaļā pasaka", vēlreiz pārrunājam, kas ir skābeklis un kāpēc ta ir nepieciešams, zīmējām katrs savu ideju, kāda varētu būt uzlīme "Skābeklis".

 

2

 

Devāmies uz tuvāko parku, pētījām, cik skaista ir mūsu ir daba, mūsu apkārtne. Meklējām dažādas lietas dabā, kuras atbilst noteiktai īpašībai. Mēs atradām interesantu un skaistu akmeni, skaistas sūnas, neparastas miskastes u.c.

 

3

 

Mēs čakli darbojāmies arī dabas sakopšanas darbos, bet strikti ievērojām visus drošības noteikumus un drazu ar rokām neaiztikām, bet dabūjām dažādus veidus, kā droši to aizgādāt uz miskastēm.

4

 

 

Gūstot prieku par pēdējo šīs ziemas sniegu, devāmies uz tuvāko parku un meklējām dažādas pēdas. Ņēmām palīgā planšeti, lai tās varam nofotografēt. Tad tās salīdzinājām, meklējām to īpašnieku. Mums izdevās atrast kaķu, suņu, zaķu, zvirbuļu, vārnu pēdas, kā arī cilvēku pēdas. Mēs no savu pēdu nospiedumiem sniegā izveidojām arī skaistus rakstus.

 

Tagad jau gatavojamies pavasara darbiem! Par tiem tev stāstīsim nākamreiz!

Lai skaists un tīrs pavasaris,

Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza "Jāņtārpiņš"

mazie detektīvi, skolotājas Mārīte un Vija

 

 

 

Sveiks, Cūkmen!
Tev raksta Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza "Jāņtārpiņs" čaklie detektīvi. Stāstīsim tev par mūsu veikatajiem darbiņiem aprīļa mēnesī.
Noklausījāmies tavu pasaku "Mades ziemas guļa", pārrunājām, kādi drošības noteikumi būtu jāveic bērniem uzkopjot mežu. Devāmies laukā, pētījām, meklējām un pārrunājām, kādi kukaiņi dzīvos mūsu apkārtnē, kad pamodīsies no ziemas miega. Pārrunājam, vai mūsu apkārtne ir tīra un kukaiņiem pēc ziemas miega būs patīkami pamosties. Mēs nevēlamies, lai vēl kādam kukainītim apkārt viņa mājai ir tāda draza kā sliekai Madei no tavas pasakas. Mēs uzrakstījām, kurus kukainīšus mēs ļoti gaidām, uzzīmējām tos un to, cik tīra apkārtne mums ir apkārt.

1

Grupā esam iesējuši gurķus un tomātus, rūpējāmies par tiem. Un nu jau – pirmā gurķu raža mums ir klāt!

2

Esam parūpējušies, lai mūsu dārziņa teritorija ir skaista, tāpēc katrs iestādījām savu atraitnīti.

3

Dārziņā mums tagad ir arī sava "Ražas kaste". Tagad to piepildījām ar kompostu un augsni, maijā tajā
stādīsim zirņus un pupas, visu vasarau rūpēsimies par tiem un rudenī gardi cienāsimies.

4

Paldies tev, Cūkmen, par sagādāto dāvanu – "Skābekļa paku"! Mēs to jau izpētījām un maijā sāksim
audzēt skābekli.

Lai tev silts un tīrs maijs,
Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza "Jāņtārpiņš"
mazie detektīvi, skolotājas Mārīte un Vija

 

 

 

2

Sveiks, Cūkmen!
Tev raksta Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza “Jāņtārpiņš” 5. grupas “Bitītes” mazie detektīvi.
Esam uzsākuši dalību Tavā projektā “Cūkmena detektīvi”. 

Noskatījamies Tavu leģendu par to, kā Tu kļuvi par Cūkmenu. Pārrunājām, kāpēc nepieciešams uzturēt tīrību mežos un pārējā apkārtnē. Pieņēmām Tavu zvērestu, ka uzturēsim kārtību, ka nemēslosim.

Savu apņemšanos apliecinājām ar parakstiem.

 

11
Devāmies ekskursijā uz tuvāko parku, meklējām tajā dažādas dabas lietas, kuras ir dažādās ģeometriskās formās. Tas mums ļāva pievērst uzmanību dažādām dabas lietām, kuras ikdiena dažreiz nepamanām. Savu veikumu atzīmējām domu kartē.

4

Savedām kārtībā savu dārza dobi. Novācam pēdējo ražu – gurķus – un pārējo visu nogādājām uz komposta kaudzi. Tādējādi, iepazināmies, kas ir komposta kaudze un kāda tai ir nozīme.

5

Mēs arī sākām mācīties “Cūkmena himnu”. Tā mums ļot patika!

Lai Tev skaists rudens,
Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza “Jāņtārpiņš” mazie detektīvi,
skolotājas Vija un Mārīte

 

 

Sveiks, Cūkmen!

Tev raksta Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza “Jāņtārpiņš” “Bitīšu” grupas mazie detektīvi.
Mēs noklausījāmies Tavu “Cūkmena leģendu” un – skaidri zinām, ka par cūkām mēs nepārvērtīsimies un saudzēsim dabu. Savu apņemšanos mēs apstiprinājām zvērestā ar parakstiem.

1

Mūspusē ir skaists, krāsām bagāts rudens. Mēs ļoti priecājamies par rudens krāsainajām lapām. Tāpēc devāmies ārā, lai izzinātu, cik un kādi koki ir mūsu dārziņā teritorijā. Mūsu dārziņā aug dažādi koki – liepas, bērzi, kastaņas, pīlādži, egles, kļavas. Bet visvairāk mums ir liepu.

2

Mēs radoši izmanotojām koku lapas, lai veidotu radošos darbiņus un, protams, mācījāmies tās grābt kaudzēs un nogādāt uz komposta kaudzi.

3

Savedām kārtībā savu dārza dobi. Novācam pēdējo ražu – gurķus – un pārējo visu nogādājām uz komposta kaudzi. Tādējādi, iepazināmies, kas ir komposta kaudze un kāda tai ir nozīme.

4

Mēs noklausījāmies Tavu pasaku “Vāverēns Lullēns un melnie maisi”. Tad mēs devāmies uz tuvāko parku, lai noskaidrotu, vai tas ir tīrs. Mēs meklējām drazu un miskates, analizējām, kuras miskastes ir labākas – ar vāku vai bez vāka. Jā, mēs pamanījām apkārtnē arī drazu. Mēs to droši savācām un nogādājām uz miskastēm un vēlreiz apņēmāmies – apkārtni mēs nepiemēslosim.

5

Mēs čakli mācījāmies arī dejot Tavu “Cūkmena himnu”.

Ar rudenīgiem sveicieniem,
Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza “Jāņtārpiņš”
“Bitīšu” grupas detektīvi, skolotājas Mārīte un Vija

 

 

Untitled

Sveiks, Cūkmen!
Tie esam mēs – čaklie detektīvi no Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza “Jāņtārpiņš” “Bitīšu” grupas.
Pie mums ir skaista ziema – mēs to izbaudām, veicot arī “Cūkmena detektīvu” uzdevumus.
Mēs zinām, ka ziemā putniņiem grūti atrast ēdienu, tāpēc mēs ierīkojām putnu barotavu. Mēs apzināmies, ka mums visu ziemu jārūpējas par putniņiem - ir jāvēro, vai pietiek ēdiena, jātīra barotava.

Untitled2

Mēs izpildījām Tavu darba lapu “Sekojam dzīvnieku pēdam”- cik daudz jauna mēs uzzinājām! Tad arī paši devāmies ekspedīcijā uz tuvāko parku – meklējām, fotografējām un salīdzinājām dažādas pēdas.

Untitled3

Mēs atradām putnu, suņu, kaķu, zaķu un cilvēku pēdas.

Untitled4Mēs arī pētījām skuju kokus – egli un priedi. Meklējām un stāstījām, kas šiem kokiem kopīgs, kas atšķirīgs. Visvairāk mūs pārsteidza, kā ir izkārtotas skujas priedei.
Lai Tev, Cūkmen, laimīgs 2023. gads,
skolotājas Mārīte, Vija,
“Jāņtārpiņš”

 

1

Sveiks, Cūkmen!
Raksta tev Salaspils 1.pirmsskolas grupiņas ‘’Podziņas’’ bērni. Esam uzsākuši dalību tavā projektā.
Sekojot līdzi instrukcijām un paveicamajiem uzdevumiem, sākām čakli darboties.

2
Vispirms mēs iepazināmies ar Cūkmena leģendu. Bijām ļoti pārsteigti, ka ir tādi cilvēki, kuri mēslo mūsu mīļo Latviju.

3Noklausījāmies pasaku par Vāverīti Lullīti un melnajiem maisiem. Pārrunājām pasakā dzirdēto, veicām secinājumus par dzirdēto.

4Pētījām pēdas sniegā. Secinājām, ka pa sniegu ir staigājuši kaķi, vārnas un mazie putniņi.
1. grupas “Podziņas” bērni un skolotājas.

 

1

Sveiks, Cūkmen!
Tev raksta Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza “Jāņtārpiņš” 5. grupas “Bitītes” detektīvi.
Aukstajos janvāra un februāra mēnešos mēs cītīgi darbojāmies ar Tavām galda spēlēm “Cūkmenam pa pēdām” un “Meža detektīvi”, kā arī pētījām grāmatu “Laižam mežā!”. No tās mēs uzzinājām dažādus meža noslēpumus un to, cik svarīgi ir ievērot noteikumus mežā.

2Mēs noskatījāmies Tavus video “No sēkliņas līdz koka rotaļlietai” un “Koka rotaļlietu darbnīca”. Ar kartiņām izkārtojām, kā no sēkliņas varam nokļūt līdz koka rotaļlietām, stāstījām, kādas koka rotaļlietas ir mums grupā/mājās.

43Tad mēs pārvērtāmies par māksliniekiem un izdomājām, kādas koka rotaļlietas vēlētos paši pagatavot – mēs tās uzzīmējām. Mēs vēlētos koka mašīnas, kukainīšus, mājas, zirgu, saulīti utt..

5

Devāmies lauka un pētījām kokus ziemā – ar kādām maņām tos var sajust.
Bijām ļoti pārsteigti, ka ziemā kokus var sajust arī ar ožu – tie smaržo!
Un, protams, turpinājām cītīgi mācīties Tavu himnu.

Lai Tev skaista ziemas izskaņa,
Salaspils 1. pirmsskolas bērnudārza “Jāņtārpiņš” mazie detektīvi,
skolotājas Mārīte un Vija

 

IMG 20230321 WA0026

Labdien!
Šodien, 21.martā pie mums Salaspilī bērnudārzā Jāņtārpiņš ciemojās superīgais Cūkmens.Nosūtam foto ar katras grupiņas bērniem, kuri piedalījās Cūkmena projektā.
Liels paldies Cūkmenam!
Bērni sajūsmā!!!

 

1 copy

Sveiks, Cūkmen! Skaties, kā mums iet!

2 copyMeža netīrie noslēpumi. Bērni no lapām izdaiļo savu ieeju bērnudārzā.

meza rotalu kaste copyMācamies atpazīt koku lapas un kokus.

cukmens 1 copy
Atpazīstam pēdas sniegā.