close button

Ziņo Iecavas novada PII "Dartija" detektīvi

IMG 20230919 WA0007 copy

Sveiks, Cūkmen!

Paldies par sagādāto pārsteigumu PII "Dartija" Mārīšu" grupā! Sākam darbu!

 

 Picture1

Labdien, Cūkmen!

Jums raksta aktīvie, zinātkārie, dabu mīlošie Cūkmena detektīvi un viņu grupas skolotāja no “Mārīšu” grupas (Iecavas pirmsskolas izglītības iestādes Dartija).

No Jūsu piedāvātajām tēmām septembra un oktobra mēnesī esam jau iepazinuši pirmās divas - “Meža netīrie noslēpumi” un “Cūkmenam pa pēdām”.

Vēstules turpinājumā īss notikumu un foto atskats uz jau paveikto!

Picture2

Uzsākot pirmās tēmas apguvi, bērni klausās Cūkmena leģendu un dod svinīgo solījumu – nemēslo mežā! Par cūku pārvērtīsies! Pēc pašu iniciatīvas bērni sev redzamā vietā vēlas novietot Cūkmena vārdu. Tiek meklēti koka burti, aplikāciju papīrs, šķēres – tiek izgriezti burti. Tagad goda vietā, visu mācību gadu, grupā būs redzams Cūkmena vārds.

Picture3

Tiek izmantots siltais un saulainais septembra laiks - daudz uzturamies āra vidē. Lasām grāmatu “Meža netīro noslēpumu burtnīca”, kurā atspoguļoti bērniem saistoši, viegli uztverami stāsti. Paldies, Cūkmen! Pēc bērnu vēlēšanās, grāmatā iekļautie stāsti tiek pārlasīti vairākas reizes.

Picture4

Ar bērniem tiek noskaidrots, kam ir jāatrodas mežā, bet kam - atkritumu tvertnē. Tiek krāsoti dažādie meža iemītnieki un pats Cūkmens!

Picture5

Visgrūtāk un visaizraujošāk sokas ar Cūkmena deju! Beigu galā izdodas veikt  vienotu deju soļu izpildi - Cūkmena detektīvi priecīgi par iespēto!

Paliekoša atmiņā bērniem noteikti būs Cūkmena piedāvātā interaktīvā spēle “Laižam mežā”.

Bērni pat lūdz skolotāju aizsūtīt ziņu vecākiem, kur šo spēli var atrast interneta dzīlēs, lai varētu spēlēt, izglītoties kopā ar saviem vecākiem!

No bērnu vecākiem tiek saņemtas pozitīvas atsauksmes!

Picture6

Pirmās tēmas noslēguma ietvaros dodamies pastaigā uz Iecavas parku. Pastaigas galvenais uzdevums noskaidrot, vai parka teritorija ir tīra no atkritumiem?

Bērni ar lielu aizrautību stāsta par novēroto, kam jāatrodas parkā (mežā), kas savukārt tur neiederas. Bērni secina, ka Iecavas parka teritorija ir gana tīra. Atrasti tiek daži konfekšu papīri un knaģis.

Picture7

Nepatīkams pārsteigums bērnus sagaida mājupceļā - netālu no pašu mīļās skoliņas. Zemi klāj atkritumi, nupat ir beidzies Miķeļdienas tirgus. Pēc bērnu iniciatīvas tiek meklēti melnie maisi, cimdi un atkritumi ievietoti maisā. Bērniem pārdomas vēl ilgi....

Bērni ar nepacietību gaida, kad būs nākamais Cūkmena uzdevums! Tas brīdis pienāk gana ātri.

Oktobra vidū tiek uzsākta 2. tēmas apguve ar Pasakas par vāverīti Lullīti un melnajiem maisiem noklausīšanos.

Bērniem daudz pārdomu, jautājumu, viedokļu – kāds mežs pašiem patīk, tīrs vai piesārņots? Ko mēs varam mežam sniegt? Kas mežā dzīvo? Pēc pašu bērnu iniciatīvas no veidošanas materiāla tiek darināta galvenā pasakas varone Vāvere.

Picture8

Ar aizrautību (ikvienam grupas bērnam ir vēlme tikt iesaistītam uzdevuma veikšanā) bērni veido plakātu, kurā atspoguļo sakoptu mežu.

Picture12

Katrs bērns parāda savu veikumu un pastāsta par to, kāds, viņaprāt, ir skaists, sakopts mežs.

No rotaļnodarbībām brīvajā laikā bērni spēlē galda spēli “Meža detektīvi”. Oktobra mēnesī šī galda spēle izkonkurē iecienīto spēli “Cirks”.

Picture14

Neskatoties uz oktobra vējaino laiku, paliekoša atmiņā būs došanās dabā, lai iejustos dažādos meža dzīvnieku tēlos – atdarinātu dzīvnieku gaitu, viņu balsis.

Picture15

Grūtāk sokas ar “dzijas kamola” uzdevumu, kur visiem kopīgi jānoskaidro, kādiem meža dzīvniekiem bērni līdzinās.

Picture17

Otrās tēmas noslēdzošajā nodarbībā bērni meklē labās un sliktās pēdas dabā. Pēdas tiek meklētas pirmsskolas izglītības iestādei blakus esošajā ābeļdārzā.

Bērni patīkami pārsteidz – visi prot pastāstīt par atrasto dabas lietu nozīmi dabā, gan atrod un atpazīst cilvēku atstātos priekšmetus ābeļdārzā. Tiek atrastas arī dzīvnieku atstātās pēdas – vāveru apgrauzts čiekurs, putnu saknābāts zālājs, kurmju rakums zem ābeles (vienlaikus bērni iztur vēl vienu pārbaudījumu, nodarbību vērot ieradušies pedagogi no Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādēm).

Tas īsumā par iespēto, uzzināto.

Vērtīgi, izzinoši!

Uz drīzu tikšanos jau nākamajās nodarbībās.