ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button

Ziņo detektīvi no PII "Vecauce"

  1. 3
  2. 16. oktobra pēcpusdienā pie  PII "Vecauce" jau atkal piestāja Cūkmena auto. Šoreiz Cūkmens bija ieradies, lai sveiktu jau nākošos Cūkmena detektīva titula pretendentus - "Rūķīš" grupas 5 un 6 gadniekus. Viņu priecēja bērnu apņemšanās rūpēties par savu skaisto apkārtni un tīru Latviju!
  3. 1 copy
  4. Cūkmens atpazina šo vietu, kur ciemojies vairākkārt, atpazina savus čaklos palīgus, jo bērni jau bija "sastrādājuši" milzīgas lapu kaudzes. Savukārt bērniem tikšanās ar Cūkmenu bija emociju bumba -bija prieks, lepnums, gandarījums un degsme darboties kopā ar Cūkmenu. Lai šī degsme mūs vieno!
  5. 2 copy
  6. Esam lepni, ka jau trešo gadu spējam iesaistīties ekoprogrammā "Cūkmena detektīvi". Tā kā programma paredzēta 5-7 gadus veciem bērniem, ik gadu dzīvē aiziet jaunie Cūkmena detektīvi, kuri rosina atbildīgi izturēties pret vidi arī citus. Arī pagājušo gadu bijām čaklāko detektīvu vidū un pavasarī pie mums viesojās Cūkmens.

 

1 copy

Sveiks, Cūkmen!

"Vecauces" detektīvi čakli darbojās no Tavas aizbraukšanas rudenī līdz pat pavasara gaidām. Esam iepazinuši Tavu leģendu un ikvienu varam ar to iepazīstināt, pagatavojām maskas un iestudējām deju, salasījām zīles, nomizojām un izkaltējām, lai pagaršotu zīļu kafiju, iepazinām detektīvu spēli.

2

Ziemā meklējām dzīvnieku pēdas sniegā, vērojām sniegā atkarpītos laukumiņus, kur stirnas meklējušas ēdamo un atstājušas savu "paldies", kā arī aiz loga klusi tās vērojām (jo mūsu bērnudārzs atrodas parka vidū), rūpējāmies par putniņiem.

3. Meklejam pedas sniega

Izspēlējām spēli "Kādam dzīvniekam es līdzinos?" un citas. Ciemos uzaicinājām viesus no LVM dabas parka Tērvetē, lai tuvāk iepazītu dzīvnieku dzīvi ziemā, taču mēs bijām gudrinieki un varējām papildināt stāstījumu ar savu pieredzi.

6 copy

Vērojām kokus, veicām eksperimentus - mēģinot ieaudzēt zarus, skaitījām kokam gadus un vienkārši radoši rotaļājāmies savā parkā, gatavojot rotaļlietas no koka sev paši, un grupā izšķirojām koka rotaļlietas.

10. Esam Cukmena paligi

Esam paspējuši savākt ziemas atstātos atkritumus, un mācām citus nemēslot, bet sakopt aiz sevis.

12. Audzejam sipolus salatus un zirnus

Esam gatavi pavasara sējai, kas zina varbūt būsim gatavi izaudzēt ne tikai zirni, sīpolu, bet arī kādu kociņu, jo kastani un zīli ar asniņiem jau esam atraduši. Lai mums izdodas!

Skolotāja Sandra

 

 

IMG 20210215 WA0000

Labdien!
Sveicieni no PII "Vecauce" Ŗūķīšu grupas!
Arī šajā mācību gadā čakli pilda m Cūkmena detektīva uzdevumus un lasām tīra meža stāstus. Rudenī meklējām savāzeķītē redzamās krāsas dabā, spēlējām zeķu teātri. Tā, kā dzīvojam skaistajā Vecauces parkā, tad piedalamies parka sakopšanā, izmantojam parku ikdienas rotaļām. Dodamies arī talajās pastaigās uz mežu, pie ugunskura pārrunājām meža zvēru dzīvi rudenī.

IMG 20210215 WA0001Netrūkst darba arī telpās- patreiz mācāmiem Cūkmena deju un dziesmu. Iesūtīsim, kad būsim iemācījušies.
Ar cieņu,
Rūķīšu audzinātāja Inita