close button

Ziņo detektīvi no Naukšēnu novada vidusskolas pirmsskolas grupas

titul

Sveiks,Cūkmen!
Ziņas no Vidzemes ziemeļu puses - Naukšēniem! Esam ļoti priecīgi par rozā maisu, kurā bērni atrada tik daudz interesantas lietas! Un izrādās, ka tagad grupā mums ir trīs Cūkmena lellītes! Tātad esi jau ciemojies, vari justies kā mājās. Bērnus interesēja viss maisa saturs, bet sākām ar Cūkmena leģendu, ko lasījām, skatījāmies arī video un nolēmām paši uzveidot mazu teātri par leģendu.

Ir uztapušas lellītes, ar kurām bērni izspēlē dažādus meža piedzīvojumus. Iedomājies, ka mežā satiekas Melanholiskā Plēve, Lepnā Draza un Smaigais Lūznis! Sarunas līdz pašam rītam!

Un bērni tā prot pamatot, kāpēc tas ir tā! Lellītes uztapa jaukas. Pašiem prieks par darbošanos. Bet tad bērni jautāja, kāpēc mežā zemē nemētājas papīri, ko tik bieži redzam ikdienā? Un mums sanāca eksperiments.....

Un tā - eksperiments! Ko dara dažādi papīri, kad nonāk uz zemes? Ielikām ūdenī avīzi un pabiezu, slīdīgu cepumu papīru. Turējām nedēļu.

Rezultātā avīze sadalījās, bet ūdens bija ļoti netīrs ar tipogrāfijas KRĀSU! Bet otrs papīrs nemaz, nemaz netaisījās šķīst.

Rezumē - arī papīrs var būt mūžīgs! Sevišķi čipsu paku vai šokolādes. Nu re, tāds mums eksperiments!

 

 

 

Sveiks,Cūkmen!

Darbojoties grupā esam izveidojuši stūrīti,kur novietotas tavas atvestās lietas. Bērni jau paši izvēlas ar ko darboties. Spēlēt spēli "Meža detektīvi", teātri vai veidot lellītes. Latvijas karte atrada vietu Dabas centriņā uz galda. Tur notiek izzinoši pētniecības darbi. Es tur biju,es to redzēju... Bērni lasa,stāsta,noraksta un ceļo pa Latviju virtulāli.Esam iemācījušies,bet prasmes vēl uzlabojam, Cūkmena deju! Bērniem arī patīk "Tīru mežu himna". Turpināsim darboties ar detektīvu otro tēmu.

Naukšēnu vidusskolas pirmsskolas grupa "Bitītes" bērni un audzinātājas

 

 

 

Sveiks, Cūkmen!
Rudens atnesis vēju, lietu un ir laiks "Pasakai par vāverēnu Lullīti un melnajiem maisiem". Bērniem patika. Daudz bija tādus maisus un citus atkritumus redzējuši ogojot vai sēņojot. Izveidojām spēli no tavas grāmatas un šķirojām, kas mežā, kas atkritumu kastē.

Pārrunājām arī atkritumu materiālu, no kā tie veidoti. Atkritumiem ir arī savi vārdi pēc meža noslēpumu izlasīānas.Īpaši iepatikusies bērniem ir mūžīgā pudele, kura tiek krāsota un stāstīts,kas gan tur iepildīts.
Naukšēnu vidusskolas pirmsskolas grupas "Bitītes" bērni un skolotājas

 

 

Sveiks, Cūkmen!
Ziņas no Naukšēnu "Bitītēm"!  Esam lasījuši, vērojuši un runājuši par mežu kā cilvēka draugu. Un te mēs pret draugu izturamies slikti. Sametam atkritumus un aizejam, paliek ļoti sliktas mūsu pēdas. Bērni gan teica, ka viņi un ģimenes locekļi nedara, bet redzēts esot, ka no mašīnas izmet maisiņu ar atkritumiem un arī mežā atrodas atkritumi. Kad aicināju izveidot mežu, kurā ir atkritumi, bērni izteica vēlmi veidot mežu uz kalendāra lapām. Tās sadalot divās daļās - jautrais un skumjais mežs. Lūk, tas mums sanāca!
Ar sveicieniem Naukšēnu vidusskolas pirmsskolas grupas "Bitītes" bērni un audzinātājas

 

 

 

Sveiks,Cūkmen!
Sasniguši sniegi, apklājuši visus nesmukumus, kas mētājas zemē, bet mēs jautrās grupās spēlējam "Meža detektīvus". Bērniem patīk, jo spēle nav garlaicīga un izspēlējama, ja nu Smagais Lūznis vai Lepnā Draza nenones atpakaļ lejā. Spēlējot bērni atceras lasītos meža noslēpumus, personāžu nosaukumus, pārrunā un meklē informāciju par meža iemītniekiem. Tas ir jautrs pavadīšanas laiks kopā ar draugiem.
Naukšēnu vidusskolas pirmsskolas grupas "Bitītes" bērni un skolotājas

 

 

 

Sveiks, Cūkmen!
Ziema ar saviem pārsteigumiem ir klāt. Vienu dienu sniegs, otrā līst, bet trešajā jāuzmanās no lāstekām. Šādos laika apstākļos lieti noder tava "Meža detektīvu spēle".

Bērni paši izdomāja un sarīkoja turnīru, kurš vairāk izpēlēs spēles. Nevis uzvarēs, bet izspēlēs! Bija ļoti aizraujošs turnīrs! Uzvarētāji saņēma meža iemītnieku diplomus ar uzrakstu zinošākais un pacietīgākais meža detektīvs!

 

 

 

Sveiks, Cūkmen!
Sasniguši ļoti, ļoti dziļi sniegi! Rudenī vēl dabā atradām sliktās pēdas, bet tagad tikai balts plašums! Labi gan, bērni teica, ka atkritumus neredz, bet tas jau nenozīmē, ka to nav.

Caur lielo baltumu, kas apkārt, sveicieni Ziemassvētkos no mums! Lai darbīgs un tīrs Jaunais gads, lai slikto pēdu nevienu neredz!

 

 

 

Sveiks, Cūkmen!
Esam iepazinušies un noskaidrojuši, kādi meža iemītnieki esam. Sākumā gāja klusi, klusi, bet, kad krāsas bija vairāk, arī iemītnieku mežā saradās vairāk. Bija zaļas sūnas, sārtas ogas, melnraibs āpsis, violetas ogas, brūni koku celmi, zils mākonītis, kas redzams virs meža kokiem un, protams, arī rozā Cūkmens! Spēle tāpat kā "Meža detektīvi" aizrauj un bērni aicina to spēlēt vēl un vēl. Interesanti ir tas, ka krāsas katru dienu ir citādas, arī iemītnieki rodas citi. Spēles beigās noskaidrojam, kas ar ko mežā savienojas un bērni cenšas atcerēties un noskaidrot kopsakarības. Paldies par jautri izzinošo rotaļu!

 

 

Sveiks, Cūkmen! Papīrs gatavs - skat, kā mums gāja!

Saplēsām olu kastītes.

Pārlējām ar ūdeni un gaidījām, kamēr sasūksies.

Kamēr gaidām, klausāmies "Pasaku par Lietaskoku un Vietaskoku".

Masa gatava, plānā kārtā veidojam papīra formas un dekorējam ar dabas materiāliem.

Sanāca!

 

 

Sveiks, Cūkmen!
Esam iepazinušies ar kartiņām "No sēkliņas līdz rotaļlietai". Bērni skatoties paši centās izsecināt un izstāstīt par to, kas redzams attēlos. Tā sarunājoties radās ideja pašiem uzzīmēt savu grāmatu par kokiem. Un tapa grāmata "No sēkliņas līdz..."

Bērni katrs ilustrēja vienu lapaspusi un pēc tam to prezentēja. Bija izzinošš un jauks kopā darbošanās laiks.

 

Sveiks, Cūkmen!
Esam izpētījuši, ka grupā mums ir daudz rotaļlietas un spēles, kas darinātas no koka. Mums ir laba sadarbība ar skolas mājturības skolotāju. Viņš kopā ar skolēniem realizē mūsu piedāvātās idejas. Taču nolēmām arī paši izveidot savu rotaļlietu.

Tā izveidojām "Čiekurķeri". No izlietotajām avīzēm salocījām trauciņu, piesējām linu diedziņu un, skat, ķeramais gatavs! Trenējam acumēru, veiklību un pacietību.

 

 

 

Sveiks,Cūkmen!
Gaisā, sirdī un domās jūtams pavasars. Esam uzsākuši 4. tēmu "Audzēsim skābekli!". Esam apguvuši burtus, cenšamies salikt zilbes un izlasīt vārdus. Te mums liels palīgs ir Cūkmena alfabēts un galda spēle "Meža burtotava". Meklējām un atradām arī grupā lietas, kas saistītas ar mežu. Atradām tām vietu "Meža burtotavā". Savukārt Latvijas karte mums palīdz iepazīt pilsētu nosaukumus, dzīvniekus Latvijā un apceļot ievērojamas vietas virtuāli. Paldies par jauko palīgu - alfabētu, spēli, lai apgūtu burtus un karti, lai paceļotu!

 

 

Labdien!
25. aprīļa rīts saulains un ar skaļu Cūkmena sveicienu pagalmā.

Kopīgi atkārtoti uzdevumi, izdejotas dejas un noturēts Cūkmena zvērests. Paldies, Cūkmenam, par ciemošanos !Lai jauka vasara un tīri meži!