ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button

Sveiciens no Zilupes PII rosīgajiem detektīviem!

1

Sveiks, Cūkmen!

27.09.2018. devāmies savā pirmajā piedzīvojumā uz rudenīgo mežu. Veicām sagatavošanās darbus, izstudējām meža noteikumus, izveidojām “Cūkmena detektīvu” grāmatas. Pirms došanās uz mežu  pārrunājām uzvedības un drošības noteikumus mežā, to kas jāņem līdzi uz mežu, kā jāģērbjas un devāmies ceļā pretī pirmajam piedzīvojumam.

Mežs mūs pārsteidza ar savu rudenīgo krāšņumu, krāsaino krāsojumu, meža veltēm, iemītniekiem, meža smaržām un sajūtām.

2

Ienākot mežā izstudējām kompasu, noteicām debess puses un izrunājām, kā rīkoties ja apmaldīsimies.

Mežā redzējām augus, kokus, izpētījām to daudzveidību, vecumu, apskatījām meža augus, atradām sēne, dzīvnieku alas, ligzdas un daudz kā cita.

Pārgājiens uz mežu daudziem no bērniem bija viņu pirmais  meža apmeklējums, kas radīja par pasākumu vēl lielāku gandarījumu.

3

Pārgājiena laikā nedaudz arī pastrādājam. Savācām vecos zarus un mežā atstātos atkritumus.

Laiks ko pavadījām mežā bija neaizmirstams, iespaidu pilns un lietderīgs.

 

2

Otro  “Cūkmena detektīvi” projekta gadu iesākām ar “Cūkmena detektīvu” grāmatas izveidi. Grāmatu veidojām paši, pēc īpašas tehnikas, savienojumiem neizmantojot skavas.

1

Grāmatu noformējām atbilstoši - detektīvu stilā. Katras bērn ierakstīja savu vārdu un personalizēja to ar tikai sev raksturīgām burtu krāsām.

Grāmatu visa mācību gada garumā papildināsim ar jauniem materiāliem un uzskates līdzekļiem.

 

 

 1

 

Grupa “Pīlēns” ir savas valsts un pilsētas patrioti, par godu tam ir tapis šis patriotiskais foto, kurš tika uzdāvināts Cūkmenam mūsu tikšanās reizē, lai paliekam atmiņā ne tikai ar saviem paveiktajiem darbiem, bet arī ar savu mīlestību pret dzimto zemi.

 

2

Projekta  “Cūkmena detektīvi” ietvaros, Zilupes PII  grupas “Pīlēns” audzēkņi piedalījās Lielajā talkā un sakopa Zilupes pilsētas teritoriju blakus bibliotēkai. Darbā iesaistījās visi bērni, katra mērķis bija sakopt un padarīt skaistu apkārtējo vidi un savu pilsētu. Talkas laikā izrunājām vides piesārņojuma problēmas, piesārņojuma veidus, tā ietekmi, kā šķiro atkritumus.  Tika uzsvērtā katra bērna nozīmi sakoptas vides veidošanā.

33

 

 

 

 

  1. 5
  2. 2018. gada maija beigas mēs gaidījām ar nepacietību visu mācību gadu. Pirmās tikšanās reizē iedvesmoti mūsu bērni visa mācību gada garumā bija čakli, aktīvi, vērīgi un radoši. Uzzināja daudz jauna par vidi un mežu.
  3. 6

Viņi kļuva par īstiem meža draugiem un Cūkmena detektīviem.

Tāpēc pienāca laiks, kad bija jātiekas ar Cūkmenu, lai nodotu zvērestu un nokārtot Cūkmena detektīvu eksāmenu.

Tika izdejota Cūkmena deja un nodziedāta Tīro mežu himna, saņemti diplomi un dāvanas!

Laiks tika pavadīts jauti un gūti iespaidi visam nākošajam mācību gadam.