ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button

Ziņo detektīvi no Rīgas PPII "Varavīksne"

IMG 0186

Sveiks Cūkmen! Tev ziņo Rīgas PPII " Varavīlksne" Zilās grupas bērni!

IMG 0003

Kādā saulainā rudens dienā mūsu skolotāja sastapa tevi un saņēma tavus uzdevumus! Uzreiz ķērāmies tiem klāt! Mums ļoti patika Cūkmena leģenda, ļoti ceram, ka kādreiz visi meži būs tīri! Leģendas iedvesmoti, veidojām, līmējām un zīmējām Cūkmenu. Mēs skatījāmies arī dažādus video ar Cūkmena piedalīšanos un noskaidrojām, kam jābūt mežā un kam nē. 

IMG 9798

Kopīgi lasījām "Meža netīro noslēpumu burtnīcu." Mēs ļoti satraucāmies, par to, ka cilvēki mežā atstāj atkritumus, tāpēc izveidojām zīmes, ar aicinājumu neatstāt mežā atkritumus. Izveidotās zīmes, vedām uz tuvāko mežu. Izvietojām tās vietās, kur atradām visvairāk atkritumus. Protams visus atrastos atkritumus arī savācām! Mums tik ļoti patika mežā, ka izveidojām projektu par meža dzīvniekiem, kurā katrs no bērniem pētīja kādu meža dzīvnieku.

IMG 9777

Brīvajos brīžos, spēlējām spēli "Meža detektīvi".

IMG 0378

Mums patika arī pasaka par Lietaskoku un Vietaskoku. Noskaidrojām kā no sēkliņas top koka rotaļlietas. Arī ikdienā spēlējamies ar daudz un dažādām koka rotaļlietām. Visiemīļotākie ir koka klucīši, no kuriem tiek konstruētas daudz un dažādas ēkas un celtnes. Lai arī mūsu grupas telpā visas mēbeles un daudz dažādas spēles ir no koka, devāmies uz izstādi "Iepazīsties - koks". Nākamnedēļ dosimies ekskursijā uz Lativijas Finieri!

IMG 1750

Ikdienu pavadām kokiem bagātā teritorijā. Pētījām kokus savā tuvākajā apkārtnē. Rudenī savācām zīles un atstājām tās mūsu dārzā pārziemot, lai pavasarī redzētu kā tām ziemā veicies. Pavasarī zīles ar asniņiem iestādījām. Tāpat mums bija iespēja pamēģināt iestādīt priedes. Mūsu skolotāja piedalījās arī meža stādīšanas talkā!IMG 1033

Kopumā mums projekts ļoti patika! Aktīvi domājām un centāmies samazināt atkritumu skaitu savā ikdienā. Vecvecāku pasākumā, savām mīļajām omītēm un opīšiem, uzdāvinājām auduma iepirkumu maisiņus, kurus paši apgleznojām. Tāpat svētkos un ikdienā, centāmies neizmantot vienreizlietojamos plastmasas traukus!  Savos darbiņos bieži izmantojām avīzes, bukletus un žurnālus, tādējādi paildzinot to dzīvi.

IMG 9820Varam teikt, ka tev, Cūkmen, ir 18 jauni palīgi, kas ļoti aktīvi aicina arī savus vecākus rūpēties par dabu!