ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button

Kā klajas detektīviem no PII "Zeltrīti"?

1

Sveiks, Cūkmen!

Tie esam mēs, “Strazdiņi” no Zeltrītu bērnudārza Mārupē. Šis gads kā detektīviem bijis interesants un aizraujošu notikumu piepildīts. Mums prieks, ka kopīgi esot Cūkmena detektīviem, mums izdevies atklāt daudz jauna, uzzināt, noskaidrot un piedalīties dažādās aktivitātēs.

2

“Meža burtotava” palīdzēja mums apgūt un saklausīt ar kādu skaņu sākas katrs nosauktais vārds. Mēs sevi varam ap sveikt ar meža alfabēta apgūšanu. Nākošā mācību gadā mēs turpināsim šo spēli izmantot kā palīgu lasīšanas apguvei.

3

Vienā no tēmā bērni atklāja, ka mežs ir mums visapkārt, piemēram, grāmatu lapās, rotaļlietu kastē utt. Bērni kopā ar vecākiem veidoja paši savas grāmatiņas. No kartona kastēm tika veidotas fantāziju mājas. Mēs daudz runājām par skābekli, ko ražo koki un ka tie attīra gaisu. Bērni tagad zina kādus kokus var zāģēt un kādus nē.

7

Arī uz Ziemassvētkiem “Strazdiņi” šogad necirta eglīti mežā, bet lūdzām vecākiem to sagādāt podiņā, kuru saglabājām un pavasarī izstādījām dabā, tepat mūsu pirmsskolas izglītības iestādes teritorijā, tādējādi neļaujot eglītei aiziet postā.

4

Tiklīdz pavasarī atkusa zeme, mēs turpinājām eksperimentu, kuru iesākām jau rudenī par dabas piesārņošanu. Rudenī ierakām zemē plastmasas maisiņu, papīru un ābola serdi un bērni varēja pārliecināties, ka ābolu serdes un banānu mizas vairs tur nebija, bet plastmasas maisiņš tur joprojām stāvēja un nekas nebija mainījies.

6

Viens no mūsu gaidītākajiem uzdevumiem bija došanās attīrīt mežu no dažādiem sadzīves un ikdienas atkritumiem. Kopīgi izdevās salasīt 4 maisus. Bijām lepni un priecīgi par paveikto.

Par šo tēmu mēs bērniem un kolēģiem rādījām atklāto nodarbību. Nosūtām jums bildes un nodarbības aprakstu ko tad mēs tur sadarījām.

5

Mūsu grupiņas bērni tagad zina kas ir Cūkmens un dažs labs jau viņu ar auto ir pamanījis rudenī valsts mežos. Strazdiņi ir noskaidrojuši un sapratuši kāpēc Cūkmenam jācīnās par to, lai daba tiktu saudzēta un nepiesārņota un to cik lielu postījumu nodara piesārņojums. Bērniem vairojās izpratne par vērtīgo un lieko dabā. Tagad mūsu grupiņas bērni centīsies darīt visu, lai Cūkmens atkal pārvērstos par cilvēku un viņi zina kā tas jādara:

”Nemēslo mežā! Par cūku pārvērtīsies!”

Mēs daudz uzzinājām, darbojāmies un sakām lielu Paldies Cūkmenam, ka visu mācību gadu varējām būt Cūkmena detektīvi – tas bija aizraujoši, interesanti un iedvesmojoši!

Strazdiņi, PII “Zeltrīti”