ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button

Ziņo detektīvi no Suntažu vidusskolas pirmsskolas grupas

4

Labdien vēlreiz, Cūkmen!

Vēlamies pateikties par apciemojumu, izzinošo instruktāžu un brīnišķīgajiem mācību materiāliem, kurus šodien jau paspējām izmēģināt darbībā.

1

Pielikumā nosūtu dažas bildes no šodienas tikšanās!

5

Paldies un uz tikšanos!

 

DSC 2145

Hei, hei, Cūkmen! Labdien! ☺🔆🌻

Sveicieni Tev no Suntažu vidusskolas pirmsskolas 5gadīgo un 6gadīgo bērnu grupām un skolotājām!!!

Esam pavadījuši ļoti aktīvu pēdējo septembra nedēļu. Lasījām, klausījāmies un pārrunājām "Meža netīro noslēpumu burtnīcu", lietainās dienas pavadījām dejojot Tavu deju, un noskaidrojot, kam jāatrodas mežā un kam atkritumu tvertnē. Ar lielu aizrautību spēlējām galda spēli "Meža noslēpumi".

DSC 2149 COLLAGE

Un! Piedzīvojām neaizmirstamu dienu dodoties pārgājienā un mežu! Bērni bija uzmanīgi un acīgi, kā rezultātā, savācām veselu maisu ar atkritumiem. Secinājām, ka cilvēki pie mums nav kārtīgi, ja met mežā atkritumus. Nolēmām, ka sāksim ar savām ģimenēm, kur pārrunāsim, kā jāuzvedas dabā, kur jāmet atkritumi.

DSC 2121 COLLAGE

Mežā salasījām pīlādžus un savācām augus herbārijam. Tāpat, apskatījām indīgos augus un kokus -  čūskogu un Eiropas segliņu. Izpētījām sarkanblaktis, kuras bija salīdzušas uz veca ozola saulē sildīties. Atradām milzīgu gobu, ap kuru varēja sastāties 16 bērni. Nākamreiz ņemsim līdzi mērlentu, lai varam noskaidrot, vai šī goba ir dižkoks. Atradām mirušu gobu, kuras mizas skaistos rakstos bija saēdis mizgrauzis. Vēlāk, jau skolā - gatavojām herbāriju un vērām pīlādžu krelles,  šķirojām pīlādžus, lai atlasītu veselās ogas ievārījumam.

DSC 2175
Mums izdevās brīnišķīgs piedzīvojums, kuru dokumentējām, un pielikumā nosūtām Tev bildes.

Lai Tev veicas darbos!

Saulaini sveicieni no Suntažiem! 🌄🌄🌄

Uz drīzu sazināšanos -

Skolotāja Sanda un bērni.

 

DSC 2475

 

Sveiks, Cūkmen! 😃🍁🌲

Sveicieni Tev no Suntažu vidusskolas 5gadīgo un 6gadīgo bērnu grupām un skolotājām! Oktobrī esam ļoti čakli strādājuši, par ko pastāstīšu sīkāk!

DSC 2346

DSC 2535

Mums bija pārgājiens uz mežu. Bija lietaina diena, bet mēs nenobijāmies no laika apstākļiem, jo bijām piemēroti ģērbušies. Mežā pētījām sēnes, jaunus un vecus kokus, sūnas, ķērpjus un augus. Mežā katrs bērns savāca "savu rudeni burciņā". Bērni salika burciņā koku lapas, koku zarus, čiekurus, ogas, ko mēs pēc tam, jau esot skolā - pētījām, grupējām un salīdzinājām.

DSC 2682

DSC 2642

Ārpus skolas nodarbībās ar dažu bērnu ģimenēm piedalījāmies putnu vērošanas un putnu barotavu gatavošanas darbnīcā Krapes muižas parkā. Ornitologs iepazīstināja mūs ar dažādiem putniem, tajā skaitā svaigi apgredzenotu pūci. Katrs bērns ar savu ģimeni uztaisīja sev putnu barotavu.

DSC 2754

DSC 2795

Vēl braucām uz netālo dabas liegumu "Lielie Kangari", lai noskaidrotu, kāds izskatās purvs rudenī. Veselības takā izvingrojāmies, un izejot purva taku, uzzinājām daudz jauna par purva izcelsmi, augiem, kukaiņiem un dzīvniekiem, kas dzīvo tajā.

DSC 2860

Kā jau katru rudeni, sakopām savas skolas apkārtni, grābjot lapas. Izveidojām lapu labirintus, spēlējām paslēpes lapu kaudzēs, kas izraisīja nebeidzamu jautrību.

DSC 2906DSC 2906

Gatavojamies Mārtiņdienas svinēšanai, tāpēc veidojām Cūkmena maskas, kas bija laikietilpīgs darbiņš, toties - kādu prieku un gandarījumu tas sagādāja bērniem!

DSC 3118DSC 3118

Vēl mēs pētījām egļu čiekurus un noskaidrojām, kādas izskatās egļu sēklas. No čiekuriem ieguvām daudz sēklas, ko vēlāk stādīsim. No egļu čiekuriem, kastaņiem un plastilīna veidojām meža zvērus - lāčus, lapsas un briežus.

Visu oktobri esam čakli izmantojuši Tevis atvestos mācību materiālus! Strādājām ar darba lapām, lasījām "Meža netīro noslēpumu burtnīcu'', dejojām Tavu deju, spēlējām "Meža detektīvu" galda spēli. Visiecienītākā bija darba lapa "Cūkmena lelle". Meitenes tai uzmodelēja jaunas drēbes 😊

Pielikumā nosūtu bildes, kā mums veicās oktobrī. Ceru, ka Tev oktobris bija tik pat ražīgs, cik mums!

Veiksmi Tev! Uz sazināšanos!
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

Skolotāja Sanda no Suntažiem  😃🌄🔆