RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button

Sveiciens no Aizkraukles pilsētas PII "Saulīte" detektīviem!

1

Labdien, Cūkmen!

Liels prieks satikties jaunajā 2021./2022.m.g. Esam atvērti, radoši un priecīgi atsākt darbošanos, turpināt pastiprināt zināšanas par tavu ekoprogrammu "Cūkmena detektīvi’". Šoreiz ieskrēji, kad mēs gulējām pusdienas laiku, bet satikies ar mūsu Aizkraukles pilsētas PII "Saulīte" metodiķi Inetu, kura nodeva mums sveicienus un materiālus.

Uzzinājām par Vislatvijas Cūkmena talku18. septembrī. Tāpēc čakli, jo čakli ķērāmies pie darba, iesaistot visas pirmsskolas grupas.

 

2

 

Septembris grupā "Taurenītis" ir adaptācijas laiks. Bērni kautrīgi, bailīgi, bet Ksenijai ļoti patīk darboties dabā, tāpēc viņa palīdz sētniecei lasīt lapas ar rokām, nevis grābekli.

 

3

Grupa "Rūķītis" trīsgadīgie bērni mācās izpratni par to, ka rudenī koki dodas atpūsties, bet pavasarī izplauks atkal jaunas lapas. Bērni palīdz sagrābt nobirušās lapas, mācās sadarboties, mainoties ar darbarīkiem.

4

 

"Rudu , rudu rudenīt.

Kas ir Tavā maisā’,

Bērzu lapas, zīļu lapas,

kļavu lapas, kastaņlapas.

Grupas "Ābelīte" bērni patstāvīgi mācās darboties un ar cieņpilnu attieksmi izturas pret darbu, palīdzot sakopt savu pirmsskolas āra rotaļlaukumu, kā arī atvieglo sētnieces ikdienas darbu.

 

5

Grupa "Kukulītis" lasa dažādus dabas materiālus, lai tos izmantotu ikdienas rotaļām un pētījumiem, kā arī lai pirmsskolas teritorija ir sakoptāka un estētiskāka.

6Attā un tiksimies jau oktobrī!

 

 

 

Sveiks, Cūkmen!

Oktobrī, kad gaudo auksti vēji un biežāk līst lietus, raujot kokiem nost lapas, esam apkopojuši mūsu pirmsskolas grupu darbu par dabas saudzēšanu, , apzinot sevi kā dabas sastāvdaļu. Iepazinām, skatījāmies un klausījāmies video pasaku par "Vāverēnu Lullīti un melniem maisiem", pārrunājām, izzinājām darbībā 2. nodarbības tēmu "Cūkmenam par pēdām". Rezultāts bija pārsteidzošs, jo katra grupa turpināja pagājušā mācību gadā iepazīto un apgūto atkritumu šķirošanu, pielietojot jaunas zināšanas par to otrreizējo pārstrādi, dabas resursu taupīšanu, rūpējoties par apkārtējo vidi mājās, pirmsskolā un pilsētā.

 

1 copy

 Grupa "Bitīte"

2 copy

Grupa "Rūķītis"

3

Grupa "Ābelīte"

4 copy

Grupa "Taurenītis"

5

Grupa "Kukulītis"

Aizkraukles pilsētas PII "Saulīte" bērni un skolotājas

 

 

 

Sveiki, Cūkmen!

Novembris ir pagājis, runājot, eksperimentējot, vērojot un  izprotot gaisa nozīmi cilvēku dzīvē.

Grupas "Bitīte" bērni mācās, ka gaisam, ko ikdienā elpojam, ir būtiska nozīme imunitātes stiprināšanā un plaušu veselībā. Svarīgas ir ne tikai pastaigas svaigā, tīrā gaisā, kuras dot bērnam enerģiju un vairo dzīvesprieku,  bet arī elpošanas vingrinājumi, kurus pildot iespējams attīrīt plaušas un arī uzlabot bērna kopējo organisma veselību. 

 

1

"Rūķīšu" grupas bērni vēro gaisa plūsmu jeb vēja virzienu un tā intensitāti. Vieglo audumu kustība, vēja ietekmē, radīja bērnos interesi un motivēja uz tālākiem pētījumiem

2

 

"Ābelītes" grupas bērni kopā ar vecākiem, ejot pastaigā, veidoja ar bērnu dialogu: "Kam vajadzīgs gaiss?" un zīmēja zīmējumu , kurā attēloja Cūkmena detektīva izzinošo materiāla apguvi par skābekļa nepieciešamību cilvēkiem un dabai.

3

 

 

Gaiss ir ļoti svarīgs elpošanai. Caur to mēs sajūtam smaržas, savu elpošanas ritmu ķermenī, izmēģinājām gaisa vingrinājumus. Bērni eksperimentēja vates pūšanu dažādos veidos  - ātri, lēni, gaisā, par grīdu.

4

Mēģināja ar acu aizsegiem, sajust dažādas smaržas un nosaukt nosaukumus. Interesanti bija to salīdzināšana interpretējot, piemēram, kanēlis – bulciņsmarža, melnie smalki pipari – kož mēlē, mandarīns – sula, kafija – garšo mammai u.c. Organizējām āra rotaļas. Bērni meklēja lietas kuras var izkustināt un kuras nevar izkustināt ar pūšanu. Vislielākais prieks bija pirmais sniegavīrs no pirmā sniega, kurš mūs priecēja un izjutām caur visām maņām.

5

 

 

 

Lai skaists ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks un decembrī dosimies ziemas piedzīvojumos!

"Ziemassvētki drīz jau būs,

Visiem sirdis līksmas kļūs,

Eglīti jau tētis nes,

Mācos dzejolīti es."

Attā!

Sk. Maija

 

 

 

Sveiki, Cūkmen!

Decembris ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks ar lieliem un maziem darbiem. Katrs steidz gatavot apsveikumus, cept piparkūkas, rotāt svētku egles, pirmsskolas rotaļu nojumes un mājiņas. Spīd spožās lampiņu virtenes un visiem cilvēkiem ir silti, gaiši, jo šogad ziema mūs, ikdienā un Ziemassvētku gaidīšanas laikā, priecē ar sniega baltumu, kupenām un sniegpārslu mirdzumu dabā. Ir sirsniņās prieks par paveikto un padarīto. Liels paldies mūsu pirmsskolas DVE skolotājai Aijai Rimšai par idejām Ziemassvētku tirdziņa pārsteigumu gatavošanā  no dabas materiāliem. Radošā darbnīcā gatavojām mandarīnu mizu eglītes. Paldies čaklajiem rūķiem :metodiķei Inetai Bundurei, mūzikas skolotājai Sandrai Paugurei par piparkūku cepšanu un mūsu visu pirmsskolas grupu darba organizēšanā, gatavojoties svētkiem.

1

Grupas "Bitīte" bērni kopā ar DVE pedagogu Aiju Rimšu gatavo Ziemassvētku eglīšu rotājumus. Radošajā darbībā tiek izmantota Dabas vides estētikas metodika. Bērniem ļoti patīk šis aizraujošais process. 

2

 

Grupa "Taurenītis"  bērni Ziemassvētku tirdziņam gatavoja rotājumus no kaltētiem augiem un mācījās saudzēt dabu. Viņi rotā Adventes vainadziņu. Bērni jums, Cūkmen, un visiem taviem draugiem, vēl: veiksmi, pozitīvas domas un stipru veselību.

 

3

Decembrī grupas "Rūķītis" bērni čakli gatavo darbiņus iestādes Ziemassvētku tirdziņam. Eglīšu rotājumu gatavošanā tika izmantoti dabas materiāli (graudi un sēklas) un plastilīns. Ikdienas darbos, kā parasti, tā arī šoreiz tika izmantoti saimniecības priekšmeti. Tādā veidā tiek saudzēti dabas resursi, jo daudzas lietas var izmantot vairākkārt. Mācāmies dzīvot zaļi.

4

 

Grupa "Kukulītis" veidoja Ziemassvētku apsveikumus, izmantojot dabas materiālu - smiltis, kas ir nokrāsotas dažādās krāsās.

 

5 copy

 

Grupa "Ābelīte" joprojām turpina čakli šķirot atkritumus. Ziemassvētku noskaņu radīja ar piparkūku cepšanu.

 

6

 

Gatavoja Ziemassvētku tirdziņam gleznas, kuru tapšanā izmantoja grupā pieejamos dabas materiālus, pārtikas produktus: makaronus, gleznu rāmīšu veidošanai, krāsainus ziemas attēlus, tapešu atgriezumus ar daudzveidīgiem rakstiem, smiltis, kuras jauca ar dažādu krāsu spīdumiem.

 

 

Ziemassvētki ir brīnumu laiks un Jaunā gadā iesoļosim ar stipru veselību, baltu sirdsmieru un čakliem darbiem. Paldies Cūkmen, ka darbojies kopā ar mums, jo tikai tā mēs varam būt lietderīgi sev, vecākiem un dabai kopumā.

Laimīgu 2022. gadu!

Ticot un darot jaunus darbus Aizkraukles pilsētas PII "Saulīte" kolektīva lielie un mazie.

 

1

 

Labdien, Cūkmen, Jaunajā 2022. gadā!

Tā sanāca, ka gadu sākam ar neparastu darbošanos - dabas izzināšanu ziemā. Mēs vērojām, pētījām, meklējām. Svarīgākais darba procesā bija uzdevums katrai grupai izveidot plakātu par konkrētu tēmu. Protams, ka jautājumu bija daudz, bet atbildes atradām un darbi padevās. Grupa "Rūķītis" bērni ar lielu interesi stāstīja un veidoja plakātu: "Ko ņems līdzi uz mežu ziemā" – slēpes, ragaviņas, lukturīti, mugursomu ar sviestmaizēm, termosu ar karstu tēju un cienastu meža dzīvniekiem. Paši silti saģērbsies. Kopā ar pieaugušo iekurinās ugunskuru tam paredzētā vietā. Pēc piknika atkritumus aiznesīs mājās, mežā neko neatstājot. 

 

2

 

Grupa "Taurenītis" bērni meklēja un līmēja krāsainus attēlus, izzināja un veidoja plakātu: "Ar ko atšķiras mežs ziemā no meža rudenī".

3 copy

 

 

Grupa "Bitīte" bērni veidoja plakātu: "Cienu meža vidi un tās iemītniekus ziemā".

 

4

 

Grupa "Kukulītis" bērni iepazina Latvijas dzīvniekus, to nosaukumus un kas tiem garšo. Kā arī aicina nemēslot mežos, lai netiktu nodarīts pāri meža iemītniekiem! Kopā ar skolotāju Sigitu veidoja plakātu: "Gardumi dzīvniekiem – to drošība".

 

5

 

Grupa "Ābelīte" bērni kopā ar vecākiem veica kopīgu mājas uzdevumu. Viņi pētīja, fotogrāfēja un sekoja līdz dzīvnieku, putnu pēdām. Žēl, ka visas galerijas nesanāks ielikt rakstā, bet liels paldies visiem par aktīvu, interesantu līdzdarbošanos. Fotogrāfijas ar pēdu vērojumiem un to aprakstiem izdevušies fantastiski. Citāts no Alisijas mammas: "Dzīvnieku pēdas esam redzējuši, bet to īpašniekus nesastapām. Tāpēc Alisijas brālis palīdzēja un no interneta resursiem sameklēja gan pēdas sniegā, gan pēdu īpašniekus. Un salika visu bildēs".

 

6

 

Megija, Markuss Gusts  pētīja mājdzīvnieka kaķa pēdas.

7

 

 

Brāļi Edgars un Markuss vēroja putnu pēdas:

Katrs mazāks vai lielāks bērna darbs ir atzinības vērts. Kārlis kopā ar vecākiem iepazina Daudzevā "Lāču trases" meža iemītnieku pēdas. Viņu iespaidi ir ļoti daudzpusīgi, jo Kārlim tētis uzskata, ka nevienmēr mums ikdienas steigā, nākas apstāties un paraudzīties apkārt dabai. Citāts: "Mēs redzējām un iemūžinājām stirnas, zaķa, lūša, staltbrieža, lapsas, aļņa pēdas, caunas, jo ļoti mazas pēdiņas. Tālumā redzējām divus aļņus, bet interesantākais redzējums bija, ka lūsis pat vilcis medījumu". Tā mēs noslēdzām savu jaunā gada janvāra mēneša ziemas tēmas darbu par dabu, dzīvniekiem, putniem un tiksimies februārī.

 

 

Uz redzēšanos, Cūkmen!

Aizkraukles pilsētas PII "Saulīte", sk. Maija Ciematniece

 

 

 

1 copy

 

Sveiks Cūkmen!

Dodamies pretim pavasarim, bet vēl atskatāmies uz ziemas piedzīvojumiem pirmsskolas apkārtnē, ārpus pirmsskolas izglītības iestādes tālāko apkārtni, kā arī iemīļotām pastaigu vietām kopā ar ģimeni. Ziema mums bijusi bagāta un dāsna ar sniega segu un tās brīnumu izbaudīšanu dabā – iepazītas, noskaidrotas, iemūžinātas fotogrāfijās dažādas dzīvnieku labās un sliktās pēdas, zīmēts ar ledu, krāsots sniegs, baroti putniņi, vēroti laika apstākļi, lasījām grāmatu "Meža draugi" un turpinājām apgūt teksta kartiņas lasītprasmei, spēlējām spēli "Meža detektīvi’", zīmējām, gatavojām apsveikumus no dabas materiāliem un aplīmējām dažādus burtus. Neskatoties uz mūsu pirmsskolas iestādes bērnu un pedagogu saslimstību ar Covid -19, nebaidīšos atklāt, ka mājsēdes laikā stiprinot savu veselību, ievērojot drošības noteikumus, mēs visi darbojāmies arī kopā ar vecākiem.

Grupa "Kukulītis’’ skolotājas Sigitas ieinteresēti turpina iepazīt dabu ziemā,  atrod dabas materiālus un veido glezniņas.

 

2

 

Skolotāja Veronika stāsta: "Šogad mēs piedalījāmies brīnišķīgajā Labo darbu mēnesī.  Grupas "Bitīte" bērni bija ļoti aktīvi: izstāstīja par labiem darbiem mājās un bērnudārzā, palīdzēja auklītei slaucīt putekļus no plauktiem, uzzināja, ka putniem grūti atrast sev barību, tāpēc viņiem nepieciešama palīdzība, tiem garšo sēklas, putraimi, dažādi graudi, nesālīts speķis. Lai putnus varētu pabarot, izgatavojām barotavas. Pastaigas laikā barojām putnus un piesējām putnu barotavas koku zaros. Bērni strādāja ar lielu prieku un gandarījumu."

3

 

Grupa "Rūķītis" skolotāja Dzintra stāsta: "Ziemu aizvadot "noķērām" pēdējo auksto nakti, lai sasaldētu ledus plaukstas kā sveicienu pavasarim. Tika pētīti ledus gabali un krāsu spēle ar tiem. Un jau dažas dienas vēlāk saulesgaismu ieraudzīja zirņu asni... pavasaris nāk!"

 

4

 

Grupa "Taurenītis" skolotājas ar bērniem priecājās par ziemas skaisti apsarmojušiem kokiem.

5

 

Un turpināja krāsot sniegu ar krāsām, vērot tā izmaiņas.

6

 

 

Lielākie grupas "Ābelītes" bērni februāra ziemas priekus izbaudīja aktīvā sportošanā un darbošanās garā, jo juta līdzi Ziemas Olimpiskām spēlēm 2022. Pekinā. Viņu darba apjoms saistījās ne tikai ar kustību aktivitātēm, bet arī ar savstarpējo pieredzes apmaiņu starp dažādām pirmsskolas izglītības iestādēm  Latvijā un Lietuvā, piedaloties eTwinning projektā, kur skolotājas Maijas motivēti darbojāmies mājās, jo bijām kontaktpersonas. Šeit fotogrāfijā vēl kopā paspējām darboties sniegā un izveidot sniega vulkāna Olimpiskos apļus.

 

7 copy

 

Ļoti interesants pasākums mums notiek visa mācību garumā, kad mēs katru mēnesi sekojam līdzi saules ciklam un veidojam foto kolāžu. Lūk, tāds mūsu saulītes dabas objekts izskatījās šodien, 28. februāra pēdējā dienā, kad ziemai sakām attā un dosimies pretī pavasara piedzīvojumiem mežā un apkārtnē. Attā!

 

 

 

 

Pavasara sēšanas, stādīšanas, plaucēšanas darbi grupā un ārā rotaļlaukumā mūsu Aizkraukles pilsētas PII "Saulīte".

1

Darbojas apvienotās grupas "Ābelīte" un "Kukulītis". Pielieto iegūtās zināšanas, kas nepieciešams augu augšanai - stāda zirņus, vēro, rūpējas un izdara secinājumus. 

2

 

 

Grupa "Taurenītis" pēta, vēro dabā notiekošo - kā pirmie asniņi no zemes nāk, pirmās sniegpulkstenītes, kas notiek ar pumpuriem. Plaucē papeļu zarus, iestādīja sīpolus un zirņus.

 

3

 

Grupas "Rūķītis" bērni turpina mieloties ar veselīgajiem zirņu dīgstiem un iesēj dāliju sēklas grupas puķu dobei. 

 

4

 

Grupas "Bitīte" bērni kopā ar pedagogu sēj, kopj, pēta un veido radošu darbu.

5

 

Grupa "Ābelīte" pavasara darbus sākusi ārā. Viņi stāda, sēj, veido dārza sētiņu un paveikto darbiņu nes uz grupu, kur vēro, atzīmē katrs savā vērojuma tabulā sīpolu un sēklu augšanas ciklu.

6

Bērni piedalās arī uzlīmju konkursā "Skābeklis", kuru darbiņus nosūtījām atsevišķi konkursa rīkotājiem. Sabīne saka: "Ka lietus attīra gaisu un cilvēkiem ir viegli elpot!"

7

 

Paldies un uz tikšanos aprīlī :) 

PII skolotāja Maija

 

 

 

Labdien, aprīlī!

/Rainis/ "Pavasara darbi."

"Nāk pavasars, zeme jau sausa,

Viss plaukst un zaļo kas spēj;

"Pie darba!’’ – un visi tam klausa

Un stāda, un dēsta, un sēj,

Un kūtrākā roka nav gausa."

Grupas "Bitīte" un "Rūķītis " bērni palīdz sakopt pirmsskolas apkārtni:

 

1

 

Grupas "Taurenītis" bērni grupā priecājas par saviem pavasara izdīgušajiem stādiņiem:

2

 

Grupa "Ābelīte" sagaidīja Cūkmenu un viņa dāvātās priežu sēklas kociņu jaunaudzei. Bērni tās izdalīja visām pirmsskolas grupām. Izstāstīja noteikumu instruktāžu ko ar viņām darīt, kur sēt un sekot līdzi augšanas procesam.

3

 

Mūsu mazā Latvija ir ļoti mīļa, tāpēc mēs esam par tīru un sakoptu vidi, zaļiem mežiem un tīru skābekli. Nākošā reizē nodosim informāciju kā mums veicās pēdējos pavasara darbos.  Attā!

Sk. Maija Ciematniece

 

 

1

 

Sveicieni no Salaspils 1. pirmsskolas “Saulīte”

Ir liels prieks darboties pavasarī!

Pavasarī mēs ar bērniem iestādījām atraitnītes iestades teritorijā, rūpējāmies par tām.

 

33

 

Bērni meklēja krāsas pavasarī un atrasto pielika pie attiecīgās krāsas. Bērni ar interesi meklēja priekšmetus, atrada  spalvas, kociņus, puķes, zāli, akmentiņus.

4

 

Iestājoties siltākam laikam bijām kā īsti pētnieki un ar lupām petījām zāli, kukaiņus, lapas, koku mizu.

5

 

 

 

Arī zeķītes devās izpetīt iestādes teritoriju, kas aug pavasarī laukumiņā. Atrada kokus, pienenes, egli u.c. Bērni ar sajūsmu pētīja dabu ar zeķīti.

7

 

 

Arī Cūkmena deju iemācījāmies. Devīzi bieži atceramies.

 

8

 

Paldies Cūkmenam par atvestām priežu sēklām! Iestādījām, audzējām. Visas izdīga.

 

9

Mērījām cik garas izauga mazās priedītes.

 

Paldies par tik interesantiem materiāliem, par iespēju daudzveidīgi darboties. Mums bija interesanti, aizraujoši darboties.Veidosim tīrāku mežu kopā!

Salaspils 1. pirmsskolas “Saulīte”

8. grupas mazie detektīvi, skolotājas Sandra un Tamāra

 

 

 

Rudens nāk, rudens nāk

Birst lapiņas dzeltēdamas

Jaunais mācību gads Aizkraukles pilsētas PII Saulīte sācies ar lielu rosību, vēlmi darboties un izzināt. Septembra mēnesī bērni ar vecāku un audzinātāju atbalstu izgatavojuši lellītes Cūkmena projektam, lai kopā ar tām dotos jautrā piedzīvojumā.

1Grupas "Kukulītis" bērni ar lellītēm

 

Savukārt oktobra mēneša tēmas ietvaros bērni pētīja, praktiski darbojās un rotaļājās ar koku lapām. Galvenie uzdevumi šajā mēnesī: *vērot kokus un koku lapas rudenī, *noskaidrot kāpēc kokiem rudenī krāsojas un nobirst lapas, *iepazīt koku raksturīgākās īpašības,  *uzturoties ārpus telpām, neaizmirst cienīt dabu un apzināties tās vērtību. Bet pats svarīgākais - kopā ar Cūkmena projekta lellītēm doties rudens piedzīvojumā!

Grupas "Taurenītis" bērni vēroja kā vējā šūpojas kastaņas zari. Zaļas, asas kastaņas bumbas paukšķēdamas krita zemē un pārplīsa. No tā izvēlās spīdīgs, brūns KASTANIS. Nu, gan būs ar ko darboties!

 

 

2

Rūķīšu grupas bērni kopā ar tārpiņu Diku iepazina kokus iestādes laukumā. Visvairāk patika stiprais, varenais ozols. Bērni mērīja stumbra apkārtmēru, pētīja zarus un lapas.

3

Grupa "Ābelīte" kopā ar Cūkmena pavadoņiem - pašgatavotām lellēm, improvizējot, izspēlēja rudens piedzīvojuma lapu teātri pēc latviešu tautas pasakas motīviem "Ezis un zaķis".

4

 

 

Grupas "Kukulītis" bērni, pēta ne tikai lapu kokus, bet visus kokus, kuri atrodas PII teritorijā. Kā arī rūpējas par sava laukumiņa sakopšanu.

 

5

Ar rudenīgiem sveicieniem, no Aizkraukles pilsētas PII "Saulītes"!

 

 

 

 

Patriotiskais rudens mēnesis Aizkraukles pilsētas PII Saulīte, paskrējis nemanot. Visā iestādē šis bija svētku mēnesis. Kopā svinējām Mārtiņdienu, godinājām Latvijas karavīrus Lāčplēša dienā, kā arī sirsnīgi un patriotiski svinējām Latvijas dzimšanas dienu. Tomēr svinot svētkus neaizmirsām arī būt atbildīgi. Pirmsskolas grupu bērni ar audzinātājām un lellītēm izstrādāja drošības noteikumus.

Grupas “Ābelīte” un “Kukulītis” plakātu veidoja kopā, jo bieži dodas kopīgās izzinošās pastaigās. Bērni noteikumus izvēlējās izstrādāt: *Atrodoties uz ielas; *Atrodoties parkā.

1

 

 

Grupas “Rūķītis” bērni 11. novembrī devās pie stēlas Aizkraukles pilsētā. Tā veltīta karavīriem, kas cīnījās par Latvijas brīvību pagājušā gadsimta sākumā.  Ejot tika ievēroti drošības noteikumi uz ielas, vēroti luksofora signāli. Lai bērni būtu labāk pamanāmi, tika vilktas atstarojošās vestes.

2

 

 

Grupas "Taurenītis" bērni kopā ar skolotāju izstrādāja noteikumus PII teritorijā: *esi uzmanīgs kāpjot; *esi draudzīgs.

3

 

 

 

Decembris Aizkraukles pilsētas PII Saulītē pavadīts gan radot brīnumus, gan tos saņemot. Šis ziemas mēnesis ir bijis pateicīgs, lai bērni varētu vērot un piedzīvot ziemas visdažādākās izpausmes – gan aktīvu  snigšanu, stipras vēja brāzmas, lausku, sarmu, dūmaku kā arī atkalu, lietu un lāstekas. Lai ziemu un tās piedāvātās iespējas varētu izbaudīt pilnībā, ar bērniem vienojāmies, ka pašdarinātās lellītes atstāsim siltumā un drošībā - PII telpās.

Grupas “Rūķītis” bērni decembrī gatavoja eglītes rotājumus no kartona. Ar tiem tika izrotāta eglīte grupas laukumiņā. Ārā bija ļoti auksts, rotājumi drīz vien pārklājās ar sarmas adatiņām.

 

1

 

Grupas “Kukulītis” bērni, decembrī baudīja dziļās kupenas. Priecājās cik skaisti tās izskatās un kādu prieku tās sniedz: var zīmēt sniega eņģeļus, veidot labirintus, vizināties ar ragavām, pikoties, velt sniegavīrus, taisīt sniega mājas un vēl daudz ko citu.

2

 

 

Grupas “Taurenītis” bērni izzināja sniega īpašības: kas notiek ar sniegu, kad to ienes telpās, ja to paņem rokās. Pētīja, kas notiek ar ūdeni, kad to iznes ārā, kad ir mīnus grādi.

3

 

Kamēr visi cītīgi rosījās un darbojās, kur gadijies, kur ne - klāt Ziemassvētku brīnums - Ziemassvētku vecītis! Bērni uzdeva jautājumus un atbildēja uz Ziemassvētku vecīša uzdotajiem jautājumiem kā arī kopā dziedāja dziesmas!

4

 

 

Janvāris mūsu bērniem pienāca ar rūpēm par dzīvo radību - putniņiem. Putnu barotavas ir labs veids, kā jau no mazotnes sākt izprast norises dabā un mācīties atbildību un pienākuma apziņu.
Paši mazākie PII “Bitītes” bērni cītīgi gādāja putniņiem barību.

1

Grupas “Rūķītis” bērni janvārī rūpējas par saviem mazajiem draugiem – putniem. Grupas laukumā ir novietota putnu barotava. Regulāri tā tiek piepildīta ar putnu barību. No grupas loga bērni var novērot, kādi putni nāk mieloties uz barotavu.

2

Grupas “Kukulītis” bērni noskaidroja ar ko drīkst barot putniņus, no kādiem materiāliem var gatavot putnu barotavas. Un sadarbībā ar bērnu vecākiem tapa putnu barotavas.

3

“Ābelītes” grupas bērni par putniem ziemā rūpējas jau vairākus gadus. Bērni zin ar ko var barot putnus, izprot kāpēc par putniem ziemā jārūpējas, kā arī to, ka tas jādara regulāri. Šogad bērni izmēģināja pagatavot kokā piestiprināmus kārumus uz knaģiem.

4

Februāris PII “Saulīte” bērniem aizritēja īpaši interesanti un aktīvi. Bērni iejutās detektīvu lomā - meklēja atstātos pēdu nospiedumus un mēģināja atrast atbildi uz jautājumu: kam pieder šīs pēdas?
Grupas “Rūķītis” bērni februārī pētīja dažādas sniegā atstātās pēdas, gan attēlos redzamās pēdas. Bērni salīdzināja gan nospieduma lielumu, gan rievojumu, gan dzīvnieku nagu nospiedumus.

5

Grupas “Taurenītis” bērni dabā meklēja putnu pēdas un paši brida pa sniegu un taisīja pēdu nospiedumus. Vēroja to un salīdzināja.

6

“Kukulīša” grupas bērni pēdas meklēja sadarbībā ar vecākiem gan PII teritorijā. Bērni vēroja un izdarīja secinājumus - kādi dzīvnieki pārvietojas pa bērnudārza teritoriju.

7

Bet “Ābelītes” grupas bērni devās pēdu medībās ar fotoaparātu. Meklēja pēdas, izdarīja secinājumus un paši ar fotoaparātu fotogrāfēja. Bērniem bija interesanti iejusties pēdu detektīvu lomā. Pārsvarā tika novērotas putnu un suņu pēdas.

8

 

 

 

 

 

Marta mēnesī paši mazākie PII Saulītes bērni, iestādes teritorijā priecājas par pirmajām sniegpulkstenītēm. Aplūko, patausta, pasmaržo.

1

Grupas “Rūķītis” bērni martā kopā ar tārpiņu Diku mēģināja sajust pavasari. Diks tika vizināts gan ragavās, gan izbaudīja iepriekšējā naktī uzsnigušo sniegu. Bērni kopā ar Diku priecājās par sniegpulkstenītēm  un pūpoliem iestādes laukumos. Visi kopā noskaidroja, ka putnu būris gan vēl tikai gaida savus iemītniekus.

2

Bet grupas “Ābelīte” un “Kukulītis” bērni devās kopīgā pārgājienā ārpus PII teritorijas. Pārgājiena galamērķis Pļaviņu hidroelektrostacija, kur bija vērojams iespaidīgs skats, kuru var salīdzināt ar Niagāras ūdenskritumu.

3

Dili, dili, dili din,
Atskan zvaniņš dzin, dzin, dzin!
Pamodina vabolīti,
Pamodina taurenīti,
Mostas apkārt viss, kas jauks,
Mosties, mosties, mīļais draugs.

(B. Brice)

 

Aprīļa mēnesī visas iestādes bērni cītīgi darbojas ar sējas darbiem, bet neaizmirstam arī par Cūkmena projektu. Katras grupas uzdevums - fiksēt dabas mainīgo skaistumu.

Grupas “Rūķītis” bērni devās pastaigā, kopā ar tārpiņu Diku vērot pārmaiņas dabā.  Fotogāfēja un pēc tam zīmēja, gleznoja piefiksēto mainīgo dabas skaistumu.

4

Grupas ”Kukulītis” bērni gleznoja dabā uz pārtikas plēves, kura aptīta ap koka stumbru un uz rotaļu konstrukcijas. Bērniem ļoti patika šī nodarbe dabā. Tika gleznoti dažādi pavasara vēstneši - saule, putni, zirneklis, ziedi un citas lietas, kuras bērni šajā pavasarī novērojuši.

6

Bet “Ābelītes” grupas bērni pastaigu laikā vēroja pārmaiņas un uzņēma fotogrāfijas ar telefonu, apgūstot arī digitālās prasmes. Tika fiksētas vēl neizkusušas kupenas, Lieldienu zaķi un dažādu koku un krūmu pumpuri.