RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button

Ruk, ruk, urrā Alūksnes pilsētas PII "Sprīdītis"!

1Rudens sveiciens Cūkmenam no Alūksnes pilsētas PII "Sprīdītis"!

Ar lielu sajūsmu 14.10.2020. sagaidījām tevi ciemos pie mums. Darbojamies Eko skolu programmā. Mūs sauc mazie "Zaļie Asniņi", esam apņēmības pilni rīkoties un ar saviem labajiem darbiem pievienojamies tavai "Cūkmena detektīvu" komandai.

2

Esam gatavi palīdzēt tev atklāt dažādus "Meža netīros noslēpumus".

Lasām grāmatiņu, izdarām secinājumus un pieņemam lēmumus, ko varam darīt, lai vide apkārt kļūst mazāk piesārņota.

Bērni domā un realizē idejas, gatavo plakātus: "Izslēdz auto dzinēju", lai tās nedarbojas tukšgaitā, kamēr tajās nav pasažieru. "Mēs par Tīru gaisu!", tos izvietosim pie iestādes sētas.

3

Bērni apzinās, cik svarīgi ir samazināt atkritumu rašanos un kā rīkoties, lai tie nenokļūst, kur nevajag.

4

Grupās esošo atkritumu šķirošana, svēršana. Daļu pašu spēkiem nogādājām uz šķirošanas konteineriem: "Ko varam, to padarām paši!"

5

Mums ir arī domubiedri no citām grupiņām. Pa ceļam plogingojot, ne to vien atradām, nu nemaz nebija patīkami! 

6

Ko atklājām, kad apmeklējām tuvāko mežu?

7

Tīrs gaiss un bagātīgs mežs. Ir ko pētīt!

8

Mežā atrastās lietas noder izzinošām spēlēm, pētījumiem

9

"Dzīvs, nedzīvs!"

 

Eglisu stadisana

Sveiki no Alūksnes PII "Sprīdītis"!

19.04. Meža mātes grupiņas  5-6 gadīgie, sadarbībā ar pašvaldības mežzini, kā arī vienojoties ar vecākiem, devās stādīt eglītes. Katrs bērns praktiski vingrinājās iestādīt eglīti. Kopā apmēram iestādījām 50 stādiņi.

Lietas kuram nav jabut meza

Lasot stāstus un izzinot tematiskās spēles no Cūkmena ieteiktajiem materiāliem, dodamies ekspedīcijās un darām, ko varam.

PlogingsSkumji par piesārņojumu. Tāpēc laukumiņu, kur stādījām, sakopām-plogings. Iespēja paveikt labu ir mūsu mēŗķis, darām to, ko reāli varam izdarīt paši, lai saudzētu dabu un nepiesārņotu apkārtni.

Katrs berns iestada egliti

Prieks par paveikto, lai aug!

 

 

2

 

Sveiki!

Alūksnes pirmsskolas izglītības "Sprīdītis" 5. grupas skolotājas, auklīte, bērni un arī vecāki, turpinām darboties kā atbildīgi Cūkmena detektīvi.

Savā pilsētā aktīvi iepazīstam koku sugas tuvākajā un tālākajā apkārtnē. No 2020. gada rudens esam iesaistījušies Alūksnes TIC rīkotajā akcijā "Apciemo dižkokus". Pēc norādēm kartē meklējam dižkoku atrašanās vietas, lietojot soļu skaitītāju aplikāciju fiksējam savus pārgājienus.

3

Veicam izpētes uzdevumus, mēram stumbru resnumu ar nosacītiem mēriem, mērlentēm, salīdzināt ar dotajiem info datiem, nosakām koku sugas pēc mizu paraugiem, lapām, augļiem. Veiksmīgi esam novērojuši arī vāverīšu rosīšanos skaistajā Alūksnes pils parkā, tuvākās apkārtnes mežā. Savu prasmi reizēm rāda arī dzenis tekalējot un darbojoties pa nokaltušiem koku zariem, līdz ar to varam secināt koku nozīmi visai dzīvajai radībai.

12

Ļoti noder Cūkmena dāvinātie plakāti un kartīšu komplekti, lai atpazītu, noteiktu koku sugu pēc dažādām pazīmēm, izsecinātu to lietderību cilvēka dzīvē.

 

5

Vienmēr veicam labos darbus, jo lieko mežā savācam, lai aiznestu uz konteineriem.

6

Cūkmena dāvinātās grāmata noder informācijai par aļņa darbiem un nedarbiem jaunaudzēs.

7

Interesi un diskusijas izraisīja arī šī čiekura atrašanās vieta un kā tas tur nokļuvis, kāpēc?

8

Apciemojot varenos ozolus, secinājām, ka ne visiem ir bagāta zīļu raža. Bet mums izdevās atrast dažus ozolus, kuri nebija tik vareni kā dižkoki, bet ar bagātīgu zīļu klāstu. Radās doma, sadarbībā ar vecākiem, savākt zīles un nodot tās mednieku klubam "Zelta buki", lai ziemā palīdzētu Cūkmena meža radiniekiem. Bērniem patika lasīt trauciņos zīles, atzīmēt tabulā, lai grupiņā pret savākto trauciņu daudzumu saņemtu uzlīmes. No mednieku kluba saņēmām pateicību – krāsojamās grāmatas.

10