ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button

Ziņo detektīvi no PII "Blāzmiņa"

2020./2021. gadā programmā piedalās grupas "Rūķīši", "Sīpoliņi", "Mārītes", Bitītes un "Lāsītes".

IMG 20190913 094931Sveiks, Cūkmen!

Sūtam tev mūsu čaklos darbus. Uz drīzu tikšanos!

IMG 20200109 100430

IMG 20200117 100754

IMG 20200117 101609

kaste

 

1

Ziņo detektīvi "Lāsītes" no PII "Blāzmiņa"

Uzsākot 2020./2021. mācību gadu, iepazināmies ar Cūkmenu, viņa misiju un darbiem. Izpētījām Cūkmena materiālus, spēles un steidzām klausīties un mācīties Tīru mežu himnu un deju.

2

Bērniem ļoti patika spēle "Bezgalīgais mežs" un tā lieliski sasaucās ar mūsu izvirzītajām apgūstamajām tēmām. Mēs esam ļoti aktīvi un labprāt daudz laika pavadām ārpus telpām – gan iestādes teritorijā, gan dodoties uz tuvāko mežu vai parku.  Čakli darbojamies un uzturam kārtīgu savu iestādes teritoriju, audzējam un novācam ražu.

3

Pa ceļam uz mežu un mežā var redzēt ļoti daudz atkritumu un tas mūsu grupai nepatīk, mums patīk sakopta un skaista vide.

4

Dodoties uz mežu, kopīgi lemjam, ko mēs pētīsim, vērosim un darbosimies, pārrunājam noteikumus, sagatavojam līdzi ņemamās lietas. Šadi darboties ir ļoti aizraujoši!

5

Mežā ir interesanti – papildus visām aktivitātēm var ieraudzīt dzīvnieku alas, izrakumus un pēdas.

Varbūt šeit ir bijis Cūkmens?!

Savās rotaļās, spēlēs un nodarbībās ar lielāko prieku izmantojam koka klučus, koka rotaļlietas, mācību materiālus un realizējam visas savas idejas...to ir tik daudz!

Mežu mēs ienesām, pētījām un veidojām arī savā grupā…

Iepriekš vienojoties ko un cik daudz mēs drīkstam nest ārā no meža.

Pēc labi padarīta darba organizējām Meža ballīti. Mazie detektīvi gatavoja sev meža zvēru maskas, mūzikas instrumentus no pašu salasītiem materiāliem, mācījās dziesmas un dejas. Tā bija jautra ballīte!

Uzzinājām par kokiem un mežu daudz jauna, bet ar to vien bija par maz, tāpēc devāmies ekskursijā, lai nostiprinātu savas zināšanas, iepazītu koku, koka rotaļlietas un radītu arī tās paši. 

Dabā darboties, atpūties ir patīkami un veselīgi, tāpēc mums katram ir jārūpējas par to, lai apkārt būtu tīra un sakopta vide, lai mēs visi tajā jutos labi. Un lai mēs justos labi, būtu fiziski aktīvi un nodarbināti,  realizējām ideju par “bluķu trasīti”. Mežs ir mūsu rotaļlietu kastē un laukumiņā.

11

Šī ziema mūs lutināja ar bagātīgu sniega segu un mēs priecājāmies sniega kupenās katru dienu, bet tagad laiks gatavot savus pavasara meža kroņus un saulainā pavasara dienā doties mežā! Putni jau skanīgi čivina, daba mostas un mēs gatavojamies iekopt savu garšaugu dārziņu!

Ar saulainiem sveicieniem :)

"Lāsītes"

 

 

 

7

11111

 

1 copy

Grupā bija ieradies “šmulis”, kurš piemētāja grupu. Bērni kārtoja un šķiroja atkritumus.

2

Pārstrādājām otrreiz papīru.

3

Pastaiga pa mežu dažādos gadalaikos.

4

Taisām putnu barotavas.

5

Mēram un sveram dabu.

6

Gatavojamies pavasara darbiem darbiem.

7 copy

Rudens darbi.

8

Sējam savu pļavu iestādē.