close button

Ziņo detektīvi no PII "Blāzmiņa"

IMG 20190913 094931Sveiks, Cūkmen!

Sūtam tev mūsu čaklos darbus. Uz drīzu tikšanos!

IMG 20200109 100430

IMG 20200117 100754

IMG 20200117 101609

kaste

 

1

Ziņo detektīvi "Lāsītes" no PII "Blāzmiņa"

Uzsākot 2020./2021. mācību gadu, iepazināmies ar Cūkmenu, viņa misiju un darbiem. Izpētījām Cūkmena materiālus, spēles un steidzām klausīties un mācīties Tīru mežu himnu un deju.

2

Bērniem ļoti patika spēle "Bezgalīgais mežs" un tā lieliski sasaucās ar mūsu izvirzītajām apgūstamajām tēmām. Mēs esam ļoti aktīvi un labprāt daudz laika pavadām ārpus telpām – gan iestādes teritorijā, gan dodoties uz tuvāko mežu vai parku.  Čakli darbojamies un uzturam kārtīgu savu iestādes teritoriju, audzējam un novācam ražu.

3

Pa ceļam uz mežu un mežā var redzēt ļoti daudz atkritumu un tas mūsu grupai nepatīk, mums patīk sakopta un skaista vide.

4

Dodoties uz mežu, kopīgi lemjam, ko mēs pētīsim, vērosim un darbosimies, pārrunājam noteikumus, sagatavojam līdzi ņemamās lietas. Šadi darboties ir ļoti aizraujoši!

5

Mežā ir interesanti – papildus visām aktivitātēm var ieraudzīt dzīvnieku alas, izrakumus un pēdas.

Varbūt šeit ir bijis Cūkmens?!

Savās rotaļās, spēlēs un nodarbībās ar lielāko prieku izmantojam koka klučus, koka rotaļlietas, mācību materiālus un realizējam visas savas idejas...to ir tik daudz!

Mežu mēs ienesām, pētījām un veidojām arī savā grupā…

Iepriekš vienojoties ko un cik daudz mēs drīkstam nest ārā no meža.

Pēc labi padarīta darba organizējām Meža ballīti. Mazie detektīvi gatavoja sev meža zvēru maskas, mūzikas instrumentus no pašu salasītiem materiāliem, mācījās dziesmas un dejas. Tā bija jautra ballīte!

Uzzinājām par kokiem un mežu daudz jauna, bet ar to vien bija par maz, tāpēc devāmies ekskursijā, lai nostiprinātu savas zināšanas, iepazītu koku, koka rotaļlietas un radītu arī tās paši. 

Dabā darboties, atpūties ir patīkami un veselīgi, tāpēc mums katram ir jārūpējas par to, lai apkārt būtu tīra un sakopta vide, lai mēs visi tajā jutos labi. Un lai mēs justos labi, būtu fiziski aktīvi un nodarbināti,  realizējām ideju par “bluķu trasīti”. Mežs ir mūsu rotaļlietu kastē un laukumiņā.

11

Šī ziema mūs lutināja ar bagātīgu sniega segu un mēs priecājāmies sniega kupenās katru dienu, bet tagad laiks gatavot savus pavasara meža kroņus un saulainā pavasara dienā doties mežā! Putni jau skanīgi čivina, daba mostas un mēs gatavojamies iekopt savu garšaugu dārziņu!

Ar saulainiem sveicieniem :)

"Lāsītes"

 

 

 

7

11111

 

1 copy

Grupā bija ieradies “šmulis”, kurš piemētāja grupu. Bērni kārtoja un šķiroja atkritumus.

2

Pārstrādājām otrreiz papīru.

3

Pastaiga pa mežu dažādos gadalaikos.

4

Taisām putnu barotavas.

5

Mēram un sveram dabu.

6

Gatavojamies pavasara darbiem darbiem.

7 copy

Rudens darbi.

8

Sējam savu pļavu iestādē.

 

 

1

 

Labdien!

Nosūtu fotogrāfijas, kā ir veicies šajā sezonā Rīgas pii "Blāzmiņa" "Rūķīšu" un "Bitīšu" grupiņām. Bērni ar interesi un milzīgu aizrautību mācījās iepazīt mežu dažādos gadalaikos ar maņu palīdzību. Integrējām piedzīvojumus mežā caur dažādiem mācību jomu priekšmetiem, kā arī tika veidots meža orķestris.Tas bērniem bija aizraujošs un neaizmirstams piedzīvojums, iejusties meža iemītnieku lomās. Bērni iepazina drošības noteikumus, saudzīgu attieksmi par dzīvo dabu, rūpes par dzīvo radību mežā, kā arī milzīgu gandarījumu no rotaļām mežā.  Un protams "štābiņa" būvniecība. Bērniem ļoti patika dalīties  iespaidos ar "Zeķēm", veidojot meža grāmatu un noslēgumā izspelējot zeķu teātri. Milzīgs paldies par brīnišķīgo iespēju piedalīties šajā projektā. Diemžēl ar fotogrāfijām nav iespējams atainot tās emocijas, kuras valdīja bērnu sirdīs. No sirds paldies!!!

 

1313131313131313131313

 

 

Labdien, Cūkmen! Te jums raksta un sūta atskaiti un izdarīto darbiņu sarakstu skolotāja no RPII "Blāzmiņa" grupas "Taurenīši" un "Sīpoliņi" rudens, ziemas un pavasara piedzīvojumus.

Šogad iesākām darbiņus ar zeķīšu gatavošanu, izrotājām trauciņus ko ņemt uz mežu un katram sagatavojām meža dienasgrāmatu, ko aizpildījām katrā gadalaikā. Gan rudenī, gan ziemā, gan pavasarī spēlējām piedāvātās spēles, taisījām, uzlabojām, meklējām savus štābiņus, izrādījām zeķēm un Cūkmenam mežu, ziemā atstājām meža zvēriem gardumus, kā arī katrreiz saņēmām kādu norādi no Cūkmena par tālākajiem darbiem, beigās saņēmām arī diplomus. Liels paldies par šo gadu un sagādātajiem uzdevumiem!

 

Picture1

Sveiks, Cūkmen! Steidzam stāstīt, kā mums klājas!1

Iepazināmies ar Cūkmenu un laižamies Cūkmena dejā. 

2

Noskaidrojām, kādi meža iemītnieki esam. 

4

Izspēlējām, kā jāuzvedas mežā. Par piemēru ņēmām pasaku par vāverēnu Lullīti un melnajiem maisiem. 

5

Pagatavojām savu zeķi meža piedzīvojumam.

6

Dodamies mežā!

10

Veidojām labirintus.

12

Un no dabas materiāliem gatavojām latviešu zīmes. 

13

Būvējām štābiņu. 

14

No atnestajām mežā veltnēm veidojām rotaļlietas.

16

Ziemas piedzīvojumā rūpējāmies par dzīvniekiem. 

17

Spēlējām "Redzam, bet neesam redzami" ziemā.

18

Mācījāmies orientēties mežā ar kompasu un pēc dabas paradībām.

19

Iejutāmies mežā muzikantu lomā.

20

Ķeram ziemas krāsas, veidojām no savāktiem dabas materiāliem ziemas pasaku.

21

Spēlējām "Sekojam dzīvnieku pēdām".

22

Novērojām pēdas dabā.