RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
ruk-ruk
RUK, RUK, DRAUDZIŅ!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!
close button

Pievienojies jauns detektīvu pulciņš no Durbes PII "Ābolītis"!

1

Sveiks, Cūkmen!

Mēs esam Durbes pirmsskolas izglītības iestādes grupa "Mārītes 5". "Cūkmena detektīvi" esam pirmo gadu, bet bērni ar lielu aizrautību seko Cūkmenam pa pēdām. Ejot pastaigā, ieraugot nomestus atkritumus, bērni saka, ka šeit ciemojies ļaunais Cūkmens, jo labais Cūkmens cīnās pret netīrību.

Cūkmens mūs apciemoja rudenī, atvedot somu ar izzinošiem materiāliem par vides saudzēšanu un kopšanu. Šajā mācību gadā veicam Meža noslēpumu uzdevumus.

2

Mēs daudz runājām un domājām, par tīru dabu un par to, ka nedrīkst mēslot mežā. Noklausoties "Cūkmena leģendu", kopā ar Cūkmenu nodevām solījumu – nemēslot mežā! Ar lielu prieku bērni iesaistījās nodarbībās par tīrību mežā un mums apkārt.  Nodarbību laikā strādājot pāros, bērni iepazina lietas un aizpildot Cūkmena darba lapu vienojās, kam būtu jāatrodas mežā, bet kam vieta – atkrituma kastē.

3

Ejot pastaigās daudz runājam, ka daba ir jāsaudzē, ka nedrīkst nomest savus atkritumus zemē un ikdienā jācenšas atkritumi šķirot, veicinot tīru vidi. Kad nav sniegs un laikapstākļi atļauj, dodamies lasīt atkritumus apkārtnē.

Pirmajā Cūkmena nodarbībā, mēs iepazināmies ar "Meža netīro noslēpumu burtnīca". Izlasījām stāstus par Smago Lūzni un Melanholisko plēvi. Noklausījās leģendu par Cūkmenu un mācījāmies Cūkmena deju.

4

Nobeigumā bērni izveidoja katrs savu Cūkmena papīra lelli.

 

 

 

Sveiks, Cūkmen! Solījām tev uzrakstīt un pastāstīt, kā mums "Mārītēm 5" gāja mežā. Tad nu klausies!

1

Mežs atrodas kādus 2 km no mūsu bērnudārza, līdz ar to jau laicīgi ieplānojām pārgājienu. Pārgājiena nedēļā uzsniga samērā dziļa sniega sega, līdz ar to mēs aplūkojām un izpētījām mežu ziemā. No rīta noklausījāmies Cūkmena stāstu "Pasaka par vāverēnu Lullīti un melniem maisiem", pārrunājām cik svarīgi ir aiz sevis savākt atkritumus un kādu postu mežam nodara cilvēka izmestie atkritumi mežā.

4

 

Pārgājiena dienā mēs pārvērtāmies par Meža detektīviem, kopā pildījām dažādus uzdevumus. Pats svarīgākais aplūkojām un nostiprinājām zināšanas par skujkokiem. Pārgājiena laikā pārrunājām cik svarīgi ir saudzēt dabu un ko mums dod koki. Mērījām koku apkārtmērus un pārrunājām, cik daudz laika ir vajadzīgs, lai koki varētu izaugt tik lieli. Kopā izdarījām secinājumus, ka nedrīkst izcirst kokus, jo ir nepieciešams ilgs laiks, lai spētu atjaunot mežu. Mežā, kā jau īstiem detektīviem mums izdevās atrast arī dažāda dzīvnieka pēdas, pēc attēliem meklējām, kuras pēdas, kuriem dzīvniekiem pieder.

5 copy

 

 

Nobeigumā skolotāja, mums solīja pārsteigumu. Ļoti cerējām, ka tu, Cūkmen, mūs tur gaidīsi, jo ļoti gaidām tevi ciemos. Bet par pārsteigumu, mūs gaidīja pikniks. Iemācījāmies, kā pareizi iekurt mežā ugunskuru un pārrunājām cik svarīgi ir mežā ar uguni rīkoties ļoti uzmanīgi.

6

 

 

Nākamajā dienā mēs no salasītajiem materiāliem mežā, izveidojām savu mežu kartona kastē. Ar mikroskopa un lupas palīdzību pētījām dažādas mežā atrastās lietiņas – skujas, koku mizas, sūnas, ķērpjus u.c.

7

 

 

Ejot pārgājienā bijām nolēmuši vākt atkritumus, bet tā kā bija sasnidzis sniegs, tad atkritumu medībās devāmies pēc nedēļas. Mums, "Mārīte 5" grupas bērniem, ļoti patīk lasīt atkritumus. Tās mums ir kā sacensības, kurš ātrāk un vairāk salasīs. Esam apņēmušies vienu reizi nedēļā doties atkritumu medībās tuvējā apkārtnē, lai palīdzētu Cūkmenam rūpēties par tīru un sakoptu dabu.

Brīvajā laikā cītīgi apgūstam Cūkmena deju, lai kad atbrauksi ciemos varam kopīgi uzdejot 😊

Uz tikšanos pavasarī!

Durbes pirmsskolas izglītības iestādes "Ābolītis" grupas "Mārītes 5" bērni un skolotāja Maija

 

 

 

1

 

Sveiks, Cūkmen!

Mēs, "Mārītes 5" grupa, turpinām cītīgi darboties un palīdzēt tev uzturēt tīrību ne tikai mežā, bet mums visapkārt. Cītīgi turpinām mācāmies Cūkmena deju, jāsaka, ka izdodas jau ļoti labi, bet vēl jātrenējas. Ļoti ceram, ka kādreiz varēsim uzdejot kopā ar tevi!

Dažas nedēļas atpakaļ devāmies pārgājienā ar mērķi vākt atkritumus. Pirms pārgājiena pārrunājām, cik svarīgi ir arī atkritumu šķirošana. Skatījāmies vairākus video par to cik svarīga ir atkritumu šķirošana, kā arī lasījām Cūkmena netīro noslēpumu burtnīcu – "Lauskas no bauskas" un "Mūžīga pudele". Pārgājiena laikā izvirzījām mērķi šķirot atkritumus - sadzīves atkritumi un stikla tara. Protams neizpalika pikniks svaigā gaisā ar pašu gatavotām tostermaizītēm un tēju.

 

2

 

Aiz muguras ir pēdējās Cūkmena nodarbības, kuras mums ļoti patika. Tika izlasīta "Pasaka par lietaskoku un vietaskoku", noskaidrojām, ka mežs ir mums apkārt un ikvienā mājā. Noskaidrojām, ko mēs varam iegūt no koka. Bijām pārsteigti, ka arī papīru ražo no koka. Noskatījāmies video, kā tiek ražots papīrs un paši darbojāmies papīra liešanas darbnīcā. Gala rezultātā izveidojām apsveikumus no šī otrreiz pārstrādātā papīra ar ko priecējām savus vecākus.

 

3

 

13. aprīlī pie mums ciemojās Cūkmens, diemžēl paši viņu nesastapām, lai arī ļoti gaidījām ciemos. Cūkmens atveda mums priežu sēklas, kuras jau esam paspējuši iesēt un tagad cītīgi gaidām viņas uzdīgstam. Esam noskaidrojuši, ka gaisu, ko elpojam, sauc par skābekli un, ka skābekli mums dod koki. Secinājām, ka vēl vairāk ir jārūpējas par koku un mežiem, jo ja nebūs koku, tad nevarēs pastāvēt dzīvā radība.

 

4

 

Esam noskaidrojuši, ka ikvienam mājās atrodas kāda lieta no koka. Apskatījām grupas telpu un secinājām, ka visas mēbeles un daudz rotaļlietas ir izgatavotas no koka. Sadarbībā ar vecākiem, mums bija radošs rīts bērnudārzā, un katram bija iespēja izgatavot savu koka rotaļlietu. Mēs visi bijām sajūsmā par šādu darbošanos. Cūkmen, brauc ciemos, palīdzēsim arī tev kaut ko uzbūvēt no koka.

 

 

IMG 20221005 WA0003

Sveiki!
Cūkmens šodien paviesojās Durbes pirmsskolas izglītības iestādē "Ābolītis" "Mārītes 6" grupā. Bērniem nesot daudz pozitīvas un priecīgas emocijas. Bērni apsolīja cītīgi darboties cūkmena programmā un pildīt viņa uzdevumus. 

 

 

20230516 110308 copy

Sveiks, Cūkmen! 

Paldies par tavu apciemojumu Durbes PII "Ābolītis"!

IMG 20230516 WA0067