close button

Ziņo Rēzeknes PII "Auseklītis" detektīvi

Picture1

ZIŅO LATGALES NOVADS! RĒZEKNES “AUSEKLĪTIS” MAZIE PĒTNIEKI ATSKAITĀS CŪKMENAM!

Labdien, Cūkmen!

2022. gada 13. oktobrī Rēzeknes "Auseklītis" gr. "Rūķītis" devās mācību ekskursijā "Cūkmenam pa pedām" uz Latvijas valsts mežu atpūtas vietu Janopoles mežā.

LVM darbinieki pastāstīja kā jāuzvedas mežā, ko drīkst darīt un ko nedrīkst.

 

Picture2

Svarīgākais notikums: Nemēslo mežā! Par cūku pārvērtīsies! Ko atnesi uz mežu, to arī aiznes prom!

Picture3

 

Tāpat arī devāmies aplūkot apkārtni "Cūkmenam pa pēdām". Diemžēl atpūtas vietā bija arī dažādi atkritumi: pudeles, papīri, iesaiņojamais materiāls. Kopīgi savācot un sašķirojot atkritumus, atstājām apkārtni tīru.

Satikām arī Cūkmenu, kurš priecājās par to, ka paveicām izcilu darbu, uzkopām apkārtni.

Kopīgi dziedājām "Tīro mežu himnu".

KURŠ BŪS CŪKA?

ES NĒ!

 

 

WhatsApp Image 2023 01 23 at 08.29.11

Čaklie detektīvi no Rēzeknes PII "Auseklītis" nodod ziņu!
WhatsApp Image 2023 01 23 at 08.29.12 4
Sveiks, lielais meža draugs!
Cūkmen, ar lielu prieku Rēzeknes PII "Auseklītis" grupas "Rūķīši" audzēkņi steidz Tev pavēstīt kā mums ir veicies.
Rīkojot izstādi "Mežs rotaļlietu kastē" no bērnu atnestām un grupā esošajām rotaļlietām, kuras izgatavotas no koka, bērni uzzināja, ka mežs mums ir visapkārt- arī grāmatu lapās, zīmēšanas papīrā un rotaļlietu kastē.
Koks ir dabai draudzīgs materiāls. Ar to darbojas ne tikai pieaugušie, piemēram, celtnieki, galdnieki, bet arī paši bērni- būvējot no klučiem dažādas celtnes.
WhatsApp Image 2023 01 23 at 08.29.12 6Tikpat aktīvi mēs kopīgi spēlējām galda spēli ''Cūkmenam pa pēdām", nelielās grupās ar metamo kauliņu, kura veidota pēc populārās spēles "CIRKS" noteikumiem. 
WhatsApp Image 2023 01 23 at 08.29.13
Lai Tev, Cūkmen, laimīgs 2023.gads!  Mēs turpināsim savu darbu un ar prieku centīsimies tevi pārsteigt. Lai izdodas!
Ar cieņu, gr. "Auseklītis" audzēkņi un skolotājas 

 

 

1

2

Audzēsim skābekli kopā!

Cilvēks un daba ir nedalāmi, tā ienāk arī bērnudārza grupiņā. Kopīgi noskaidrojām visu par skābekli. Tas ir tas, ko mēs elpojam, skābeklis mums ir nepieciešams, lai dzīvotu. Ja nebūtu skābekļa, nebūtu nekā.

5

7

Grupa “Rūķītis” sākumā audzēja sīpolu lokus, zirņus un pupiņas, tad arī iesējām priedes un egles sēklas. Katrs darbiņš, kurš padarāms, darāms apzinīgi, lēnām un rūpīgi. Gr. “Rūķītis” bērni veic šo Cūkmena uzdoto mājasdarbu apzinīgi! Tagad jāgaida, kad tās uzdīgs!  Iesētu sēkliņu nevajag traucēt, jāļauj tai pašai pamosties!

8

Cūkmenam pa pēdām!

9

Dzīvnieki tāpat kā cilvēki, atstāj pēdas dabā. Pastaigu laikā “Rūķīšu” grupas bērni pamanīja dažādu putnu pēdas gan sniegā, gan mitrajā zemē, dubļos. Kopā devās pastaigā meklēt pēdas, kuras atstāja tiekadi  dzīvnieki. Kuri? Tos jāuzmin? Aidā! Cītīgi uzsākot putnu un dzīvnieku pēdu iepazīšanu- mācījāmies pateikt, kādam dzīvniekam tās pieder.

456

Ja arī tu vēlies iepazīties ar kādu no šo dzīvnieku pēdām, nāc, ciemojies arī pie mums! Cūkmens zin, kur mūs meklēt! Latgalē, zilo ezeru zemē!

p.s.  Paldies par aktīvu darbību šogad! Lai silta, saulaina un jauka vasariņa! Tiksimies nākamgad!

 

 

 100 8423

Labdien!

Liels paldies par mūsu iestādes grupas "Rūķītis" bērnu apciemošanu un apbalvošanu.

 

 

WhatsApp Image 2023 10 19 at 14.44.35

Sveiks, Lielais Meža draugs!

Ziņo, mazie detektīvi no Rēzeknes! Mēs esam gatavi atsākt aktivitātes, kuras tu, Cūkmen, esi mums sarūpējis un uzticējis jau otro mācību gadu!

2023. gada 5. oktobrī Rēzeknes PII "Auseklītis" grupa "Rūķīši" kopā ar savām skolotājām Vitu un Santu, devās mācību ekskursijā uz Ludzas Novadniecības Muzeju.

WhatsApp Image 2023 10 19 at 14.43.52

Muzejā mūs sagaidīta skaisti zaļi tērpusies Meža māte, kura bērnos raisīja pozitīvas emocijas, smaidu, prieku un jauku, radošu darbošanos.

Mēs meklējām, zem kura cipariņa ir paslēpies kāds meža zvērs, putns vai abinieks.

WhatsApp Image 2023 10 19 at 14.44.01

Kopīgi izspēlējām kustību spēli "Vecīša cimdiņš" un pat turējām rokās putnu izbāzeņus, kurus drīstējām viegli noglāstīt pa galvu.

Tikpat raiti, cik aktīva bija mūsu nodarbība iekštelpās, tikpat raiti, zem lietus lāsēm, ārā, kuras mums tai brīdī likās pavisam mazsvarīgas, mēs turpat teritorijā aplūkojām vecās koka būdiņas un dzirnavas. Dīķī peldam pīles un kaķi, kurš centās noslēpties starp akmeņiem.

Paldies vēlreiz Ludzas muzejam, par tik skaistu ekskursiju un, protams, Cūkmen, jā, tev!

Tev noteikti tur jāaizbrauc!  Ruk, ruk draudziņ! Tagad tu pirmais uzzināsi visas cūcības un jautrības!